Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи підлягає підприємство, яке виробляє солод (без пива) в обсязі 280 тонн на добу, під дію Закону України про ОВД?

Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» містить ст. 3 «Сфера застосування оцінки впливу на довкілля», п. 3 «Харчова промисловість», пер. 8 «Виробництво пива та солоду в обсязі понад 50 т на добу». Чи підлягає підприємство, яке виробляє солод (без пива) в обсязі 280 тонн на добу, під дію Закону України про ОВД?

Відповідь: Правові та організаційні засади оцінки впливу на довкілля регламентовані Законом України «Про оцінки впливу на довкілля» (далі – Закон).

За ч. 1 ст. 3 Закону здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою цієї статті. Така планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності.

У відповідності до п. 8 ч. 3 ст. 3 Закону друга категорія видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля, включає харчову промисловість, зокрема виробництво пива та солоду в обсязі понад 50 тонн на добу.

Враховуючи вимоги Українського правопису та походження сполучника «та» як сурядного та єднального, за лексичним значенням вимога здійснення оцінки впливу на довкілля в даному випадку повинна поширюватися на виробництво пива та солоду у сукупності.

Проте, з метою уникнення непорозумінь та однозначного трактування норм закону, пропоную звернутися до Міндовкілля, територіального департаменту та територіального органу Держекоінспекції з запитом щодо поширення вимоги, передбаченої п. 8 ч. 3 ст. 3 Закону на виробництво виключно солоду.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №6, 2022

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!