Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи потрапляє підприємство під порушення екологічного законодавства у випадку використання підприємством для приготування формувальної та стрижневої суміші утворених відпрацьованих мастил?

На підприємстві утворені відпрацьовані мастила використовуються цим самим підприємством для приготування формувальної та стрижневої суміші. Розроблено технічну інструкцію та технічний регламент. Чи потрапляє підприємство під порушення екологічного законодавства у цьому випадку?

Відповідь: Згідно з термінами, які застосовуються у Положенні про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням і Жовтому та Зеленому переліках відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2000 № 1120, небезпечними відходами вважаються відходи, включені до розділу А Жовтого переліку відходів, що затверджується Кабінетом Міністрів України, і мають одну чи більше небезпечних властивостей, наведених у переліку небезпечних властивостей, що затверджується Мінекоресурсів, та до Зеленого переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України, у разі, коли вони містять матеріали, наведені у додатку 2 до цього Положення, в таких кількостях, що можуть виявляти небезпечні властивості, наведені у зазначеному вище переліку небезпечних властивостей.

Відпрацьовані мастила включені до розділу А Жовтого переліку відходів – позиція 42.

Відпрацьовані мастила є небезпечними відходами.

Згідно з п.п. н) статті 17 Закону України «Про відходи» (далі – Закон) суб’єкт господарювання у сфері поводження з відходами зобов’язаний мати ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Не підлягає ліцензуванню зберігання (накопичення) суб’єктом господарювання утворених ним небезпечних відходів, якщо протягом року з дня утворення небезпечні відходи передаються суб’єктам господарювання, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами (стаття 34 Закону).

Коментар експерта:

Таким чином, якщо підприємство використовує відпрацьовані мастила, які утворилися у його технологічних процесах, для приготування своєї формувальної та стрижневої суміші, то з метою дотримання вимог чинного законодавства у сфері відходів, воно повинно мати ліцензію на здійснення операцій поводження з небезпечними відходами, а саме: з відпрацьованими мастилами.

У розділі 6 Порядку збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2012 № 1221 (далі – Порядок), передбачається, що споживачі мастил (олив):

  • у разі наявності власної матеріально-технічної бази та ліцензії на право провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами:
  • самостійно забезпечують відповідно до норм, передбачених пунктом 9 Порядку, збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізацію та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), які утворилися внаслідок його діяльності;
  • здійснюють первинний облік щодо придбаних мастил (олив), їх використання, подальшого поводження з відпрацьованими мастилами (оливами) та подають щокварталу до 10 числа наступного місяця до Держекоінспекції інформацію про стан поводження з відпрацьованими мастилами (оливами) за формою згідно з додатком 5 Порядку;
  • забезпечують проведення аналізу проб продуктів оброблення (перероблення) та утилізації відпрацьованих мастил (олив) у лабораторіях, акредитованих в установленому законодавством порядку.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №3, 2022

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!