На підприємстві працює котельня на газу. Чи потрібно кожні три роки проводити режимно-налагоджувальні роботи, еколого-теплотехнічні випробування та інвентаризацію викидів шкідливих речовин теплорегенеруючого обладнання? В яких нормативних документах це прописано?
У відповідності до п. 1.2. та п. 1.3. Правил № 71 положення поширюються на суб'єктів відносин у сфері теплопостачання (в тому числі, які мають власні джерела теплопостачання), що займаються виробництвом, передачею та постачанням теплової енергії або є споживачами теплової енергії незалежно від їхньої відомчої належності та форм власності, що є складовою частиною системи заходів щодо організації виробництва, перетворення, постачання та споживання теплової енергії. Ці Правила встановлюють основні організаційні і технічні вимоги до безпечної, надійної та економічної експлуатації джерел теплопостачання, теплофікаційних і тепловикористовувальних установок, теплових мереж, систем опалення та вентиляції, гарячого водопостачання, збирання і повернення конденсату, водопідготовки, а також засобів вимірювальної техніки, окрім ТЕЦ, магістральних теплових мереж та котелень, підключених до них, які належать до сфери управління Міненерговугілля України та на які поширюється дія нормативного документа ГКД 34.20.507 «Технічна експлуатація електричних станцій і мереж. Правила».
Пункт 5.6.3 Правил № 71 передбачає, що на суб'єктах господарювання – споживачах слід проводити енергетичні випробування та налагодження тепловикористовувальних і теплофікаційних установок, теплових мереж згідно з методиками та інструкціями з їх експлуатації.
Коментар експерта:
До 2011 року на території України діяли Вимоги до ефективного використання газу та охорони навколишнього середовища при проведенні налагоджувальних робіт на паливовикористовуючому обладнанні, затверджені наказом Держнафтогазпрому України від 14.02.95 за № 8. Саме в цьому наказі були конкретизовані усі моменти, про які йшла мова у запитанні. У зв'язку з припиненням діяльності Державної інспекції з ефективного використання газу, на яку покладались функції контролю за виконанням наказу № 8, даний наказ було визнано таким, що втратив чинність. При цьому на його заміну не було розроблено нового документу.
Стосовно інвентаризації викидів:
У випадку зміни параметрів джерел викидів, зареєстрованих у звіті по інвентаризації викидів забруднюючих речовин, підприємство у разі потреби проводить інвентаризацію викидів у повному обсязі або вибірково і подає звіт до Міндовкілля, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища. За результатами проведеної вибіркової інвентаризації, у випадку необхідності, вносяться відповідні зміни в матеріали повної інвентаризації викидів підприємства.
Таким чином, інвентаризація викидів шкідливих речовин теплорегенеруючого обладнання проводиться на загальних умовах перед отриманням дозволу на викиди на це обладнання, або у випадках зміни параметрів джерела викидів.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»