Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи потрібно кожні три роки проводити еколого-теплотехнічні випробування та інвентаризацію викидів шкідливих речовин теплорегенеруючого обладнання?

На підприємстві працює котельня на газу. Чи потрібно кожні три роки проводити режимно-налагоджувальні роботи, еколого-теплотехнічні випробування та інвентаризацію викидів шкідливих речовин теплорегенеруючого обладнання? В яких нормативних документах це прописано?

Відповідь: З метою дотримання єдиних положень і вимог щодо організації експлуатації теплового устаткування та мереж, виконання яких забезпечує надійну, безпечну та ефективну роботу цього теплового устаткування та мереж наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 № 71, затверджені Правила технічної експлуатації теплових установок і мереж (далі – Правила № 71).

У відповідності до п. 1.2. та п. 1.3. Правил № 71 положення поширюються на суб'єктів відносин у сфері теплопостачання (в тому числі, які мають власні джерела теплопостачання), що займаються виробництвом, передачею та постачанням теплової енергії або є споживачами теплової енергії незалежно від їхньої відомчої належності та форм власності, що є складовою частиною системи заходів щодо організації виробництва, перетворення, постачання та споживання теплової енергії. Ці Правила встановлюють основні організаційні і технічні вимоги до безпечної, надійної та економічної експлуатації джерел теплопостачання, теплофікаційних і тепловикористовувальних установок, теплових мереж, систем опалення та вентиляції, гарячого водопостачання, збирання і повернення конденсату, водопідготовки, а також засобів вимірювальної техніки, окрім ТЕЦ, магістральних теплових мереж та котелень, підключених до них, які належать до сфери управління Міненерговугілля України та на які поширюється дія нормативного документа ГКД 34.20.507 «Технічна експлуатація електричних станцій і мереж. Правила».

Пункт 5.6.3 Правил № 71 передбачає, що на суб'єктах господарювання – споживачах слід проводити енергетичні випробування та налагодження тепловикористовувальних і теплофікаційних установок, теплових мереж згідно з методиками та інструкціями з їх експлуатації.

Коментар експерта:

До 2011 року на території України діяли Вимоги до ефективного використання газу та охорони навколишнього середовища при проведенні налагоджувальних робіт на паливовикористовуючому обладнанні, затверджені наказом Держнафтогазпрому України від 14.02.95 за № 8. Саме в цьому наказі були конкретизовані усі моменти, про які йшла мова у запитанні. У зв'язку з припиненням діяльності Державної інспекції з ефективного використання газу, на яку покладались функції контролю за виконанням наказу № 8, даний наказ було визнано таким, що втратив чинність. При цьому на його заміну не було розроблено нового документу.

Стосовно інвентаризації викидів:

  • Відповідно до п. 1.6. Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, затвердженої наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 10 лютого 1995 р. № 7 (далі – Інструкція №7) звіт по інвентаризації викидів забруднюючих речовин є складовою частиною матеріалів, на підставі яких розробляється розділ, передбачений пунктом 2.9 глави 2 Інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян – підприємців, затвердженої наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 09.03.2006 № 108.
  • Відповідно до п 1.4. Інструкції №7 інвентаризація викидів забруднюючих речовин може проводитись як в повному обсязі, так і вибірково по визначенню параметрів окремих джерел утворення або викидів, визначенню якісних і кількісних характеристик окремих забруднюючих речовин, що відводяться в атмосферне повітря при експлуатації технологічного обладнання.

У випадку зміни параметрів джерел викидів, зареєстрованих у звіті по інвентаризації викидів забруднюючих речовин, підприємство у разі потреби проводить інвентаризацію викидів у повному обсязі або вибірково і подає звіт до Міндовкілля, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища. За результатами проведеної вибіркової інвентаризації, у випадку необхідності, вносяться відповідні зміни в матеріали повної інвентаризації викидів підприємства.

Таким чином, інвентаризація викидів шкідливих речовин теплорегенеруючого обладнання проводиться на загальних умовах перед отриманням дозволу на викиди на це обладнання, або у випадках зміни параметрів джерела викидів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!