Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи потрібно оформлювати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів, якщо підприємство повторно використовує відходи, зокрема осад фільтраційний від очищення полів фільтрації, для ущільнення дамб?

Чи потрібно оформлювати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів, якщо підприємство повторно використовує відходи, зокрема осад фільтраційний від очищення полів фільтрації, для ущільнення дамб?

Відповідає на запитання:

Тимошенко Марина Євгенівна, інженер-еколог, консультант з питань охорони навколишнього природного середовища

Правові, організаційні, економічні засади діяльності щодо запобігання утворенню, зменшення обсягів утворення відходів, зниження негативних наслідків від діяльності з управління відходами, сприяння підготовці відходів до повторного використання, рециклінгу і відновленню з метою запобігання їх негативному впливу на здоров’я людей та навколишнє природне середовище визначає Закон України «Про управління відходами» від 20.06.2022 № 2320-IX (далі — ЗУ № 2320-IX).

У розумінні  ст. 1 ЗУ № 2320-IX операція, у результаті якої відходи використовуються для корисних цілей, замінюючи матеріали, які мали бути використані для виконання певної функції або які підготовлені для виконання цієї функції на підприємстві чи в іншій господарській діяльності є відновленням відходів.

При цьому, відповідно до п. 21 ч. 1 все тієї ж ст. 1 ЗУ № 2320-IX операції з відновлення або видалення відходів, включаючи підготовку відходів до таких операцій вважаються обробленням відходів.

Ч.2 ст. 16 ЗУ №2320-IX наголошує на зобов’язанні утворювачів відходів, крім утворювачів відходів домогосподарств, обробляти відходи самостійно, за наявності дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, або передавати їх для оброблення суб’єктам господарювання у сфері управління відходами, які мають такий дозвіл.

Ч. 2 ст. 41 ЗУ № 2320-IX конкретизує зобов’язання суб’єктів господарювання щодо необхідності отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів до початку своєї діяльності.

Таким чином, використання осаду фільтраційного від очистки полів фільтрації в корисних цілях для ущільнення дамб потребує отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів.

Процедура видачі дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів визначена Порядком видачі, відмови у видачі, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 19.12.2023 № 1328 .

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!