Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи потрібно орендареві-виробнику отримувати дозвіл на викиди?

У рубриці «ТОП-10 запитань-відповідей» журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» публікуємо відповіді експертів-екологів на запитання, що надійшли в редакцію від читачів журналу.


Запитання

Підприємство отримало дозвіл на викиди стаціонарним джерелом забруднення (виробничий цех). Але воно не є виробником продукції, а здає цех в оренду. Чи потрібно орендареві-виробнику отримувати аналогічний дозвіл самостійно?

Відповідь

Законодавство з охорони атмосферного повітря має свої особливості. Адже в цьому разі йдеться про оренду основних засобів. Згідно зі статтею 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16 жовтня 1992 року № 2707, експлуатацію будь-якого стаціонарного джерела забруднення можна розпочинати лише після отримання дозволу. Отже, наявність цього дозвільного документа зобов’язує підприємство:
1. Сплачувати до бюджету екологічний податок.
2. Дотримуватися вимог природоохоронного законодавства.

«Інструкцією про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців», затвердженою наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 9 березня 2006 року № 108 дано визначення суб’єкта господарювання, який повинен отримати дозвіл.

Це фізична чи юридична особа, яка керує чи контролює устаткування, зокрема, якій згідно із законодавством передані права володіти та користуватися устаткуванням, а також забезпечувати його технічне функціонування. Із системного аналізу законодавства випливає, що у разі передання в оренду стаціонарного джерела забруднення, дозвіл зобов’язаний отримати орендар такого джерела забруднення.

Тож орендар також є платником екологічного податку. Орендодавець має повідомити Дозвільний орган про те, що у нього відсутні стаціонарні джерела викидів ЗР в атмосферне повітря.

Підготував Іван Паламарчук, заслужений природоохоронець України

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 2, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!