Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи потрібно отримувати дозвіл на спецводокористування, коли підприємству постачає воду комунальне підприємство згідно з укладеним договором?

Підприємству постачає воду комунальне підприємство згідно з укладеним договором. Чи є необхідність отримання дозволу на спецводокористування? Комунальне підприємство встановило лічильник. Чи необхідно забезпечувати ведення журналу за формою ПОД 11?

Відповідь: Згідно зі ст. 42 ВКУ водокористувачі на території України можуть бути первинними і вторинними. Первинні водокористувачі — це ті, які мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води.

Вторинні водокористувачі (абоненти) — це ті, які не мають власних водозабірних споруд, отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води у системи таких первинних водокористувачів на підставі договору про водопостачання (постачання води) та/або про водовідведення без отримання дозволу на спеціальне водокористування.

Зверніть увагу!

Однак вторинні водокористувачі, які здійснюють скидання стічних вод у водні об’єкти через власні колектори, мають отримувати дозволи на спеціальне водокористування.

З огляду на вищезазначене, якщо підприємство отримує воду від комунального підприємства та здійснює повернення стічних вод до мереж комунального підприємства на договірних умовах, отримувати дозвіл не потрібно.

Згідно зі ст. 44 ВКУ до зобов’язання водокористувачів, у т.ч. і вторинних, відноситься здійснення обліку забору та використання вод, засобами вимірювальної техніки, у тому числі автоматизованими. До того ж ст. 98 ВКУ забороняється введення в дію нових і реконструйованих підприємств, цехів, агрегатів, комунальних та інших об'єктів, не забезпечених пристроями і очисними спорудами необхідної потужності, що запобігають забрудненню і засміченню вод або їх шкідливій дії, та необхідною вимірювальною апаратурою, що здійснює облік об'ємів забору і скидання води.

Однак наказ Держкомстату № 264 від 27.07.1998 р., яким затверджувалася форма ПОД-11 «Журнал обліку водоспоживання (водовідведення) водовимірювальними приладами та обладнаннями» втратив чинність з 01.04 2016 року.

На сьогодні затверджені на рівні нормативного документа форми первинного обліку з використання води відсутні. Ведення первинного обліку за формою ПОД-11 є необов’язковим, однак підприємства повинні здійснювати первинний облік води, але можуть здійснювати у довільній формі.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №4, 2022

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!