У рубриці «ТОП-10 запитань-відповідей» журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» публікуємо відповіді експертів-екологів на запитання, що надійшли в редакцію від читачів журналу.
Запитання
Підприємство розробило інвентаризацію за викидами й отримало дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, термін дії якого спливає в 2027 році. Чи потрібно вносити зміни до зазначеної документації й отримувати новий дозвіл? Можливо, в даному випадку знадобиться отримання окремого дозволу на нове джерело викидів?
Відповідь
Відповідно до Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 10 лютого 1995 року № 7 інвентаризація викидів забруднюючих речовин може здійснюватись як у повному обсязі, так і вибірково за визначенням параметрів окремих джерел утворення або викидів, визначенням якісних і кількісних характеристик окремих забруднюючих речовин, що відводяться в атмосферне повітря при експлуатації технологічного обладнання.
Таким чином, підприємство проводить інвентаризацію викидів забруднюючих речовин в атмосферу новоствореного джерела та подає звіт з інвентаризації на реєстрацію згідно з вимогами чинного законодавства.
Наступним етапом є розроблення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів.
Це документи, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, з урахуванням вимог Державних санітарних правил охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними і біологічними речовинами), затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 9 липня 1997 року № 201, та Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року № 173.
Оцінка впливу викидів забруднюючих речовин на стан забруднення атмосферного повітря залежить від сукупності всіх існуючих джерел, з урахуванням реконструкції та нових стаціонарних джерел.
Згідно з ч. 11 ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16 жовтня 1992 року № 2707-XII у разі зміни параметрів джерел викидів, їх кількості, кількісного та якісного складу забруднюючих речовин, на підставі розроблених документів до дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами вносяться зміни.
На запитання відповіла головний експерт Експертного центру ПАЕУ, член редакційної ради журналу — Тимошенко Марина
Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 7, 2019
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»