Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи потрібно перераховувати екологічний податок відповідно до аналізів ДЕІ?

Наше підприємство скидає зворотні очищені води в річку. Відповідно до Податкового кодексу платить екологічний податок. Розмір податку залежить від маси скинутих забруднюючих речовин. Визначення цієї маси залежить від концентрації цієї речовини в пробі води.
Наша лабораторія щомісячно робить проби відповідно до плану. Але Державна екологічна інспекція взяла проби і зробила аналіз,— і результати цього аналізу відрізняються від наших.
Постають питання:
1) Що нам робити в цьому випадку?
2) Чи потрібно перераховувати екологічний податок відповідно до аналізів ДЕІ?

Відповідає на запитання:
Вікторія МІХЄЄНКО, к. х. н., доцент кафедри прикладної екології, хімії і охорони праці Донбаської національної академії будівництва і архітектури

За умови відповідності вимірювань, засобів вимірювальної техніки Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», підприємству не треба здійснювати додаткових заходів, у т. ч. щодо перерахування екологічного податку.

Проблематика пов’язана з тим, що:

1) За ч. 1 ст. 3 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» контроль стану навколишнього природного середовища належить до сфери законодавчо регульованої метрології, щодо яких, з метою забезпечення єдності вимірювань та простежуваності здійснюється державне регулювання стосовно вимірювань (1), одиниць вимірювання (2) та засобів вимірювальної техніки (3).

За ч. 3 ст. 7 даного Закону, методики вимірювань у сфері законодавчо регульованої метрології, що є обов’язковими до застосування, визначаються в нормативно-правових актах або в нормативних документах, на які є відповідні посилання в нормативно-правових актах.

2) Вимоги до технічної компетентності та незалежності, яким мають відповідати підприємства, установи та організації, які належать до сфери управління Державної екологічної інспекції України, що уповноважуються або уповноважені на проведення вимірювань, не пов’язаних з оцінкою відповідності продукції, процесів та послуг, у сфері законодавчо регульованої метрології та порядку такого уповноваження, затверджені наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 363 від 18.10.2018, передбачають застосування методик, що підпадають під сферу законодавчо регульованої метрології.

Наразі перелік методик вимірювань, обов’язковість застосування яких Держекоінспекцією, її територіальними та міжрегіональними органами у сфері законодавчо регульованої метрології під час контролю стану навколишнього природного середовища визначена в нормативно-правових актах Міндовкілля або в нормативних документах, на які є посилання в нормативно-правових актах Міндовкілля,— відсутній.

Проєкт наказу Мінприроди «Про затвердження Переліку методик вимірювань, що є обов’язковими до використання уповноваженими підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління Державної екологічної інспекції України, при проведенні вимірювань у сфері законодавчо регульованої метрології під час контролю стану навколишнього природного середовища» за результатами консультативних нарад з представниками Мінекорозвитку відкликано.

Зважаючи на це, навіть при розбіжності показників, підстави для застосування будь-яких заходів Держекоінспекцією на підставі інструментально-лабораторних аналізів, які не відповідають Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», наказу Міністерства екології та природних ресурсів України 18 жовтня 2018 року № 363, безпідставні.


Більше цікавих питань-відповідей — у системі «Онлайн-консультант еколога підприємства».
Ставте свої робочі запитання провідним експертам з промислової екології та отримуйте відповіді!


Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!