Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи потрібно самостійно розраховувати та платити екоподаток на генератор до отримання дозволу на викиди?

Товариство купило два бензинових генератори. Дозвіл на викиди чекати від 3-х до 5-ти місяців. Чи потрібно розраховувати і платити екоподаток самостійно до отримання дозволу?

Відповідає на запитання:
Сергій Карагодін, голова експертної ради видання «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», промисловий еколог, провідний інженер з охорони навколишнього середовища ТОВ «КНАУФ ГІПС ДОНБАС»

Від 03.01.2023 р. вступив в силу Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України».

Крім інших, внесено зміни в Податковий Кодекс України, зокрема Підрозділ 5 розділу ХХ доповнено п. 46:

«Тимчасово, на період дії воєнного стану на території України та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування, для цілей застосування розділу VIII цього Кодексу не вважаються стаціонарними джерелами забруднення у значенні, наведеному у підпункті 14.1.230 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу, електрогенераторні установки, що класифікуються за кодом 8502 згідно з УКТ ЗЕД».

Таким чином, викиди забруднюючих речовин, що здійснюють дані електрогенераторні установки не є об’єктом та базою для оподаткування екологічним податком.

Також згаданим Законом внесено зміни до Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Розділ IX Прикінцевих положень Закону України «Про охорону атмосферного повітря» було доповнено пунктом 12:

«Тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, дозволяється експлуатація генераторів, систем безперебійного електроживлення, електрогенераторних установок без отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, крім випадків, якщо вони є невід’ємною частиною об’єкта нерухомого майна, введеного в експлуатацію до 24 лютого 2022 року»

Таким чином, експлуатація даних електрогенераторних установок можлива без отримання дозволу на викиди.


Більше цікавих питань-відповідей — у системі «Онлайн-консультант еколога підприємства».
Ставте свої робочі запитання провідним експертам з промислової екології та отримуйте відповіді!


Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!