Чи потрібно сплачувати екоподаток у разі, якщо сміття через його малу кількість (75 кг) не вивозили, а зберігали на своїй території пів року? А якщо сплачувати таки потрібно, чи є коефіцієнт здорожчання за зберігання?
Відповідь: Згідно з чинним законодавством України платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, які відповідно до п. 240.1 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс), в тому числі, розміщують відходи.
Термін «розміщення відходів» відповідно до розділу VIII «Екологічний податок» Податкового кодексу — це постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів. (пп. 14.1.223 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).
У суб’єктів господарювання, які не мають дозвільного документа на поводження з відходами та які уклали відповідні договори про передачу на утилізацію та (або) захоронення відходів, у тому числі небезпечних відходів (I-III класу) та (або) побутових відходів (IV класу небезпеки) зі спеціалізованими підприємствами, що мають дозвільні документи на поводження з відходами, не виникають обов’язки платника Податку у визначений такими договорами період тимчасового розміщення (зберігання) відходів до виконання спеціалізованими підприємствами договірних зобов’язань.
Таким чином, якщо у вас є діючі договори зі спеціалізованими підприємствами, які мають дозвільні документи на поводження з відходами, то ви не зобов’язані сплачувати податок та складати податкову звітність.
Матеріал є частиною публікації «ТОП-10». Повна версія — у журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №5, 2020.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»