Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи потрібно включати всі показники, описані у ГДС, до протоколу вимірювань забруднюючих речовин у зворотних (стічних) водах?

Аналіз якості стічних вод проводиться за переліком забруднюючих речовин у зворотних водах зазначених у таблиці Дозволу на спеціальне водокористування. За результатами вимірювань складається Протокол. На підставі протоколу нараховується екологічних податок. Але в ГДС описані Інші показники та характеристики зворотних (стічних) вод, з них водневий показник, розчинений кисень тощо. Чи потрібно їх включати до Протоколу вимірювань? Чи вважатиметься проведення аналізу води неповним чи не правильним?

Відповідь: Спеціальним водокористуванням є забір води з водних об`єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об`єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів (ч. 1 ст. 48 Водного кодексу України).

Статтею 49 Водного кодексу України визначено, що спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування.

Для одержання дозволу на спеціальне водокористування юридична або фізична особа, фізична особа – підприємець звертається до органів, зазначених у частині другій цієї статті, із заявою, до якої додаються (абзац 6 статті 49 Водного кодексу України):

  • обґрунтування потреби у воді з помісячним нормативним розрахунком водокористування і водовідведення;
  • опис та схема місць забору води та скиду зворотних вод;
  • нормативи гранично допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами (з розрахунком на кожний випуск (скид) окремо);
  • затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств та організацій житлово-комунального господарства, суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання та/або водовідведення, житлово-експлуатаційних підприємств та організацій);
  • копія правовстановлюючих документів на водні об’єкти (для орендарів водних об’єктів).

Відповідно до статті 44 до обов’язків Водокористувача належить:

  • дотримувати встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та встановлених лімітів забору води, лімітів використання води та лімітів скидання забруднюючих речовин, а також санітарних та інших вимог щодо впорядкування своєї території;
  • здійснювати засобами вимірювальної техніки, у тому числі автоматизованими, облік забору та використання вод, контроль за якістю і кількістю скинутих у водні об'єкти зворотних вод і забруднюючих речовин та за якістю води водних об'єктів у контрольних створах, а також подавати відповідним органам звіти в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законодавчими актами;
  • здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу;
  • своєчасно сплачувати збори за спеціальне водокористування та інші збори відповідно до законодавства.

В частині Дозволу на спецводокористування та нормативу гранично допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами щодо переліку забруднюючих речовин у зворотних водах, то цей перелік повинен бути однаковий в даних документах. Рекомендую звернутись до Дозвільного органу (Державне агентство водних ресурсів України) з листом для надання роз’яснень щодо розбіжностей між Дозволом на спецводокористування та нормативом гранично-допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами .

До протоколу вимірювань якості скинутих у водні об'єкти зворотних вод і забруднюючих речовин включаються всі без винятку за переліком ( в т. ч. водневий показник, розчинений кисень) речовини. У разі проведення часткового дослідження переліку речовин щодо якості скинутих у водні об'єкти зворотних вод і забруднюючих речовин, це вважатиметься неповним дослідженням та може привести до штрафних санкцій.

Отже суб’єкт господарювання повинен в повному обсязі здійснювати контроль за якістю скинутих у водні об’єкти зворотних вод і забруднюючих речовин та своєчасно за всім без винятку переліком забруднюючих речовин  сплачувати збори (екологічний податок тощо) відповідно до законодавства.

Публікація є частиною журналу ECOBUSINESS. Екологія підприємства №7, 2022

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!