Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи потрібно вносити підприємство до Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів?

Відповідно до Закону України «Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів», оператори мають зареєструвати об'єкти, що вже експлуатуються. Вид діяльності підприємства відноситься до п. 1.3 Додатку 1 — Спалювання палива в установках, а жодна ЗР з переліку забруднювачів не перевищує порогових обсягів викидів. Чи потрібно вносити підприємство до реєстру? Якщо так, то чи потрібно надавати Звіт, якщо порогових обсягів не перевищується?

Відповідає на запитання:

Карагодін Сергій Олександрович, промисловий еколог, провідний інженер з охорони навколишнього середовища ТОВ "КНАУФ ГІПС ДОНБАС"

Відповідно до ст. 16  "Закону України «Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів»" (далі – Закон):

«1. Об’єкт підлягає державній реєстрації в Реєстрі.

2. Оператор зобов’язаний подати до уповноваженого органу заяву та відомості, визначені порядком ведення Реєстру, необхідні для реєстрації об’єкта, протягом 30 календарних днів з дня прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта або з дня початку провадження на об’єкті одного або декількох видів діяльності, визначених переліком видів діяльності, із дотриманням вимог законів про електронний документообіг та електронні довірчі послуги».

Відповідно до ст. 1 Закону:

Об’єкт – одна або кілька установок, на яких провадиться один або більше видів діяльності відповідно до переліку видів діяльності, визначених додатком 1 до цього Закону, що розташовані на одному промисловому майданчику та експлуатуються одним оператором.

Оператор – суб’єкт господарювання, який здійснює технічну експлуатацію об’єкта, що належить йому на праві власності чи іншому речовому праві.

Перелік забруднювачів – перелік забруднюючих речовин та порогових обсягів викидів таких речовин, у разі перевищення яких у результаті провадження на об’єкті одного або більше видів діяльності, визначених переліком видів діяльності, оператор зобов’язаний скласти та подати звіт оператора. Перелік забруднювачів визначений додатком 2 до цього Закону.

Відповідно до вимог ст. 17 Закону, оператор зобов’язаний включити до звіту оператора такі дані про викиди та перенесення забруднювачів і відходів, що здійснювалися на об’єкті у звітному році в результаті провадження одного або декількох видів діяльності, визначених переліком видів діяльності:

  • викиди забруднювачів в атмосферне повітря, води або землю в обсязі, що перевищує порогові обсяги викидів, визначені переліком забруднювачів;
  • перенесення за межі промислового майданчика небезпечних відходів в обсязі, що перевищує 2 тонни на рік, або інших відходів в обсязі, що перевищує 2 тисячі тонн на рік, для проведення операцій з відновлення або видалення відходів, крім таких операцій з видалення відходів, як обробка ґрунту (зокрема біохімічний розклад рідких чи мулових відходів у ґрунті тощо) та закачування на глибину (зокрема вприскування відходів відповідної консистенції у свердловини, соляні куполи природних резервуарів);
  • перенесення за межі промислового майданчика забруднювачів у зворотних (стічних) водах, призначених для очищення, в обсязі, що перевищує порогові обсяги викидів, визначені переліком забруднювачів.

Таким чином, з норм Закону вбачається, що реєстрації підлягає об’єкт, або простіше кажучи підприємство, на якому провадиться один або більше видів діяльності згідно з Додатком 1 Закону. А от подача Звіту оператора буде відбуватися у тому випадку, якщо буде виконуватися одна з умов:

  • викиди забруднювачів в атмосферне повітря, води або землю в обсязі, що перевищує порогові обсяги викидів, визначені переліком забруднювачів;
  • перенесення за межі промислового майданчика небезпечних відходів в обсязі, що перевищує 2 тонни на рік, або інших відходів в обсязі, що перевищує 2 тисячі тонн на рік, для проведення операцій з відновлення або видалення відходів, крім таких операцій з видалення відходів, як обробка ґрунту (зокрема біохімічний розклад рідких чи мулових відходів у ґрунті тощо) та закачування на глибину (зокрема вприскування відходів відповідної консистенції у свердловини, соляні куполи природних резервуарів);
  • перенесення за межі промислового майданчика забруднювачів у зворотних (стічних) водах, призначених для очищення, в обсязі, що перевищує порогові обсяги викидів, визначені переліком забруднювачів.

Отже, якщо вид діяльності Вашого підприємства є в Додатку 1 до Закону, то Ви повинні зареєструватися Реєстрі, а звіт за відповідний рік будете подавати, якщо відбудеться одна з вище згаданих умов.

Але, для більш детального роз’яснення краще звернутися до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, тобто в Міндовкілля.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!