Чи правомірно продавати використані відпрацьовані акумулятори (відходи) без ліцензії на поводження з відходами? Чи може підприємство продавати чи віддавати на утилізацію за договором про послуги відпрацьовані акумуляторні батареї підприємствам, які не мають лізенції? Яка відповідальність чекає підприємство в разі співпраці з компаніями без ліцензії?
Відповідає на запитання:
Сергій Карагодін, голова експертної ради видання «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», інженер-еколог, промисловий еколог гірничовидобувного підприємства, внутрішній аудитор СЕМ ISO 14001
Закон України «Про управління відходами» не регулює питання платної чи безоплатної передачі відходів, тому утворювач відходів вирішує: продавати, передавати безкоштовно або доплачувати кошти за передачу відходів.
У разі, якщо ви класифікували свої акумулятори як небезпечні (16 06 01* – Свинцеві батареї, 16 06 02* – Нікелево-кадмієві батареї, 16 06 03* – Ртутьвмісні батареї), то під час передачі таких відходів необхідно дотримуватися вимог статті 27 Закону України «Про управління відходами»:
Тобто під час передачі таких відходів іншому суб’єкту господарювання необхідно перевірити у нього наявність:
У разі, якщо ви класифікували свої акумулятори як безпечні 16 06 05 – Інші батареї та акумулятори або 16 06 04 – Лужні батареї (окрім зазначених за кодом 16 06 03) із урахуванням п. 13 Порядку класифікації відходів, тобто провели відповідні лабораторні дослідження для такого коду відходу, то під час передачі таких видів відходів необхідно дотримуватися вимог статті 16 Закону України «Про управління відходами»: обробляти відходи самостійно за наявності дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, або передавати їх для оброблення суб’єктам господарювання у сфері управління відходами, які мають такий дозвіл.
Тобто в процесі передачі даних відходів іншому суб’єкту господарювання необхідно перевірити у нього наявність дозволу на здійснення операцій з оброблення відповідного виду відходу.
Відповідно до статті 825 Кодексу України про адміністративні правопорушення передача відходів із порушенням установлених правил на зберігання, оброблення або видалення підприємствам чи організаціям, що не мають відповідного дозволу на проведення цих операцій, – веде до накладення штрафу на громадян від одного до трьох (17 – 51 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до п’яти (34 – 85 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»