Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи виконувати виміри викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел в умовах воєнного часу?

Чи має підприємство виконувати виміри викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел в умовах воєнного часу, якщо підприємство продовжує працювати?

Відповідь: Відповідно до вимог абз. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.1992 № 2707-ХІІ (далі — Закон про охорону атмосферного повітря) суб’єкти господарювання повинні здійснювати організаційно-господарські, технічні та інші заходи щодо забезпечення виконання вимог, передбачених нормативами екологічної безпеки у галузі охорони атмосферного повітря, дозволами на викиди забруднюючих речовин тощо.

За змістом абз. 7 ст. 10 Закону про охорону атмосферного повітря серед обов’язків суб’єкта господарювання щодо охорони атмосферного повітря є такий, як забезпечення здійснення інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин стаціонарних і пересувних джерел та ефективності роботи газоочисних установок.

У статті 12 Закону про охорону атмосферного повітря визначено, що господарська чи інші види діяльності, пов’язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства.

Коментар експерта:

Отже, для виконання умов чинного дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та уникнення штрафних санкцій підприємство, яке продовжує працювати, повинне забезпечити проведення вимірів викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел в умовах воєнного стану.

Увага! Якщо ви маєте запитання до експертів щодо застосування норм законодавства чи прикладної екології, поставте його з допомогою сервісу ШДЕ

Вже 25 серпня буде проведено Cемінар «Охорона атмосферного повітря на підприємстві – як все організувати у воєнний час». Триває реєстрація! 

Які зміни в охороні атмосферного повітря на підприємстві приніс воєнний стан в державі, на що першочергово звернути увагу і яка відповідальність за порушення – все це буде розглянуто на семінарі онлайн, який на численні замовлення суб’єктів господарювання буде проведено за участі провідних експертів спілки професіоналів довкілля ПАЕУ та НЦСР.

З питань участі:

Ірина, +38063 441 23 58, seminar@ecolog-ua.com

Анастасія, +38063 530 58 43, esg_manager@ecolog-ua.com

 

Зверніть увагу!

Кожен має можливість отримати інформаційно-довідкові послуги в режимі online, звернувшись до команди профспілки екологів ПАЕУ. На період дії режиму воєнного стану сервіс консультацій «Швидка допомога екологу» здійснює допомогу фахівцям безоплатно і необмежено. 

Поставити запитання можна по viber чи телеграм, вказавши назву організації та ПІБ особи, що потребує роз’яснень:

+38 (050) 948-04-85

+38 (099) 119-40-21 

Щоб замовити видання, зверніться:
Тел.: 0 800 217 021 (безкоштовно по Україні), (099) 370 42 27, (063) 244 02 56
e-mail: podpiska@ecolog-ua.com, sales@ecolog-ua.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!