Чи є обов'язковими розробка та затвердження коду небезпечного впливу (H-вираз), класу небезпеки та категорії для кожного типу відходів, якщо відходи класифіковано як небезпечні? Чи може відсутність цих кодів у «Класифікації відходів суб'єкта господарювання» або «Плані управління відходами підприємства» стати підставою для «зауважень» з боку інспектора ДЕІ?
Відповідає на запитання:
Чала Валентина Леонідівна, начальник відділу охорони праці і екології промислового підприємства
З прийняттям та затвердженням Постановою Кабінету Міністрів України «Порядку класифікації відходів та Національного переліку відходів» від 20.10.2023 № 1102 (далі — Порядок), впроваджено єдину систему класифікації відходів на дві категорії: «небезпечні відходи» та «відходи, що не є небезпечними». Відповідно, на сьогоднішній день не існує «класів» чи «категорій» відходів.
Щодо суті питання: відповідно до п. 13 Порядку, види відходів із дзеркальними кодами (коди, де один визначає небезпечні відходи, а інший — не небезпечні, залежно від складу) можуть класифікуватися без позначки «*» лише за наявності протоколів лабораторних досліджень, які підтверджують відсутність небезпечних властивостей.
Крім того, п. 14 Порядку зазначає, що для визначення небезпечних властивостей відходів утворювачі або суб’єкти господарювання повинні:
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»