Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи є якісь обмеження щодо земельної ділянки для будівництва очисних споруд?

Чи є якісь обмеження щодо земельної ділянки для будівництва очисних споруд, і чи потрібні якісь додаткові дозволи для такого будівництва?

Чи можливо це зробити на землях комунальної власності або промисловості? Яке має бути цільове призначення земельної ділянки?

Відповідь: Будівництво очисних споруд можливе на землях будь-якої форми власності, в тому числі — комунальної. Необхідність надання дозволів на будівництво не залежить від форми власності земельної ділянки. Процес відведення земельної ділянки за проєктами землеустрою і процес будівництва — це зовсім різні речі.

Цільове призначення нової земельної ділянки для будівництва очисних споруд має бути: землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення. Вид цільового призначення — «для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води», Код КВЦПЗ 11.04.

Вибір земельної ділянки для вказаних потреб має здійснюватися із врахуванням розмірів санітарно-захисних зон для очисних споруд господарсько-побутової каналізації згідно з Додатком № 12 до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року № 173.

Наприклад, для полів фільтрації за розрахункової продуктивності очисних споруд від 0,2 до 5 тис. куб. м/добу розмір санітарно-захисної зони повинен становити не менше ніж 300 м.

Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 року № 3038-VI (далі — Закон № 3038), зокрема ст.32 визначено, що усі об’єкти поділяються за такими класами наслідків (відповідальності):

— незначні наслідки — СС1;

— середні наслідки — СС2;

— значні наслідки — СС3.

Залежно від розрахованого класу наслідків (відповідальності) очисних споруд, буде визначена згідно зі ст. 34 Закону № 3038 процедура права на виконання будівельних робіт.

Потрібно визначитися і з необхідністю проведення процедури оцінки впливу на довкілля.

Якщо плановане будівництво очисних споруд підпадає під дію пп.18 ч.2 ст.3 «установки для очищення стічних вод продуктивністю, що перевищує еквівалент чисельності населення в розмірі 150 тисяч осіб» або пп.13 ч.3.ст.3 «господарську діяльність, що призводить до скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, та забір води з водних об’єктів за умови, що водозабір підземних вод перевищує 300 кубічних метрів на добу» Закону № 3038, необхідно здійснити процедуру ОВД та отримати Висновок з ОВД про допустимість такої діяльності.

Надалі для здійснення діяльності необхідно провести розрахунок ГДС.

Матеріал є частиною публікації «ТОП-10». Повна версія — у журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №5, 2020.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!