Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи загрожують підприємству адміністративні санкції, якщо через початок бойових дій не вдалося вчасно подати річні статистичні звіти?

Через початок бойових дій не вдалося вчасно подати річні статистичні звіти за формами № 1-екологічні витрати та № 1-відходи. Після відновлення роботи звіти здали із запізненням. Чи загрожують підприємству адміністративні санкції, якщо підприємство розташоване в районі, де велися бойові дії?

Відповідь: У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України в Україні введено воєнний стан із 24 лютого 2022 року.

У Законі України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115-ІХ установлено, що особи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи.

Коментар експерта:

Указаний перелік охоплює і статистичні спостереження за формами № 1-екологічні витрати (річна) «Звіт про витрати на охорону навколишнього природного середовища» та № 1-відходи (річна) «Звіт про утворення та поводження з відходами».

Передбачається, що у період дії воєнного стану або стану війни, а також протягом трьох місяців після його завершення до осіб не застосовується адміністративна та/або кримінальна відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності та/або документів.

У період дії воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітного характеру уповноважені органи не здійснюють.

Зважаючи на те, що кінцевим терміном подання вказаних статистичних спостережень є 28 лютого, тобто дата після оголошення воєнного стану, на підприємство поширюються положення зазначеного Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни».

Коментар експерта:

Таким чином, підприємство звільняється від відповідальності за несвоєчасне подання статистичних звітів.

Рекомендуємо придбати тематичний випуск «Всі документи з екологічної безпеки» >>>

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!