Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи зобов'язане підприємство звітувати до Держекоінспекції у разі самостійної закупівлі мастила (оливи), якщо заміну мастила здійснюють у пунктах технічного обслуговування за договором?

Чи зобов'язане підприємство звітувати до Держекоінспекції у разі самостійної закупівлі мастила (оливи), якщо заміну мастила здійснюють у пунктах технічного обслуговування за договором? І чи необхідно в такому випадку складати акт приймання?

Відповідає на запитання:

Тимошенко Марина Євгенівна, екологічний аудитор, інженер з охорони навколишнього середовища промислового підприємства, консультант з питань охорони довкілля

Відповідно до Порядку збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив), що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2012 № 1221 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 № 1198) (далі – Порядок №1221), подання до Держекоінспекції інформацію про стан поводження з відпрацьованими мастилами (оливами) зобов'язані виконувати не лише виробники, імпортери мастил та переробники відпрацьованих мастил, а й споживачі мастил (олив).

Підприємство, яке закуповує мастила (оливи) самостійно та здійснює їх заміну у пунктах заміни мастил (олив) за Договором надання послуг, є споживачем мастил.

Відповідно до п. 6 Порядку № 1221 споживачі мастил (олив), здійснюють первинний облік щодо придбаних мастил (олив), їх використання, подальшого поводження з відпрацьованими мастилами (оливами) та подають щокварталу до 10 числа наступного місяця до Держекоінспекції інформацію про стан поводження з відпрацьованими мастилами (оливами) за формою згідно з додатком 5 (крім суб’єктів господарювання, які здійснюють заміну мастил (олив) у транспортних засобах у пунктах заміни).

Суб’єкти господарювання, які здійснюють заміну мастил (олив) у транспортних засобах у пунктах заміни в добровільному порядку подають щокварталу до 10 числа наступного місяця до Держекоінспекції інформацію про стан поводження з відпрацьованими мастилами (оливами) за формою згідно з додатком 5 Порядку № 1221.

Однак, навіть не подаючи інформацію до Держекоінспекції підприємство повинно вести первинний облік щодо придбаних мастил (олив), їх використання та подальшого управління ними.

Відпрацьовані мастила (оливи) вважаються небезпечними відходами, тому їх управління регулюється ст. 27 Закону України «Про управління відходами» від 20.06.2022 № 2320-IX (далі — ЗУ№ 2320-IX). Утворювачі та власники відпрацьованих мастил зобов’язані не допускати передачі небезпечних відходів суб’єктам господарювання, які не мають дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів та ліцензії на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами.

Власником відпрацьованих мастил (олив) є підприємство (якщо інше не зазначено у договорі), адже саме по його бухгалтерії були обліковані придбані мастила (оливи). Таким чином, пункти заміни мастил, після виконання послуги повинні повернути відпрацьовані мастила власнику відходу, який в свою чергу зобов’язаний передати їх ліцензіату. Документи, що засвідчують кількість відпрацьованих мастил (олив), їх якість та процедуру повернення відходу його власнику прописується у Договорі.

Акт приймання за формою додатка 3 Порядку № 1221 складається у разі, якщо ліцензіат бажає здійснити приймання (закупівлю) відпрацьованих мастил (олив).

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!