Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Де можна знайти інформацію про форму звіту про дотримання умов дозволу на викиди та виконання заходів щодо здійснення контролю за дотриманням встановлених гранично допустимих викидів забруднюючих речовин?

Відповідно до ст. 11 ЗУ № 2707 суб’єкт господарювання щороку подає до дозвільного органу звіт про дотримання умов дозволу на викиди та виконання заходів щодо здійснення контролю за дотриманням встановлених гранично допустимих викидів забруднюючих речовин. Де можна знайти інформацію про форму цього звіту і строки подання?

Відповідь: 27.07.2022 набув чинності Закон України № 2393 від 09.07.2022 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря». Законом передбачено удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, видачі дозволів на викиди, покращення державного регулювання, господарських відносин.

Серед нововведень закону – статтю 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» доповнено частиною 11: «Суб’єкт господарювання щороку подає до дозвільного органу звіт про дотримання умов дозволу на викиди та виконання заходів щодо здійснення контролю за дотриманням встановлених гранично допустимих викидів забруднюючих речовин. Подання звіту та його розміщення на інтернет-ресурсі дозвільного органу здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Станом на сьогодні в Державі відсутній Порядок щодо форми звітності та строків подання в частині звітування відносно дотримання умов дозволу на викиди та виконання заходів щодо здійснення контролю за дотриманням встановлених гранично допустимих викидів забруднюючих речовин.

Виходячи з наведеного вище, пропоную наступний алгоритм дій:

  1. Скласти форму звіту у довільний формі з описом виконання умов Дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Доповнити звіт копіями досліджень на виконання умов документу дозвільного характеру та подати до дозвільного органу до закінчення поточного року.
  2. Щодо форми звітності та термінів подання скласти лист-запит до дозвільного органу (Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України/Департаменту екології та природних ресурсів ОВА) з даного питання).

Більше цікавих питань-відповідей – щомісяця в е-журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» >>>

Увага! Якщо у Вас є персональні питання до експерта з екологічності на підприємстві, зверніться до сервісу ШДЕ >>>

ШВИДКА ДОПОМОГА ЕКОЛОГУ (ШДЕ) — СЕРВІС КОНСУЛЬТАЦІЙ ВІД ЕКСПЕРТІВ ПРОФЕСІЙНОЇ АСОЦІАЦІЇ ЕКОЛОГІВ УКРАЇНИ (ПАЕУ).

Ставте свої робочі запитання провідним експертам з промислової екології та отримуйте відповіді протягом 3 робочих днів!

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!