Платформа рішень
для менеджерів природоохоронної
діяльності

Консультації

Повернутися до переліку консультацій
Управління відходами

Хто на комунальному підприємстві, що займається обслуговуванням житлових будинків, має організувати роботу з екологічної безпеки?

У рубриці «ТОП-10 запитань-відповідей» журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» публікуємо відповіді експертів-екологів на запитання, що надійшли в редакцію від читачів журналу.

Запитання

Хто з працівників на комунальному підприємстві (КП), що займається обслуговуванням житлових будинків, має організувати роботу з екологічної безпеки?

Відповідь

Важливо знати, які послуги надає КП, адже їх спектр може бути надзвичайно широким. Стосовно посадової особи, яка має відповідати за це, підкреслимо, що все залежить від кількості будинків, штатного розпису та бажання керівника належним чином організувати роботу. Щодо екологічної безпеки, зауважимо таке.

Законом України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що житлово-комунальні послуги — результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/чи перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд згідно з нормативами, нормами, стандартами, порядками і правилами, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Наказом Держжитлокомунгоспу України від 17 травня 2005 року № 76 затверджено «ПРАВИЛА утримання жилих будинків та прибудинкових територій».

Якщо КП обслуговує багатоквартирні будинки, то воно відповідає за стан внутрішньобудинкових мереж, а саме: холодного та гарячого водопостачання, водовідведення, теплозабезпечення, електро- та газопостачання, екологічно безпечну експлуатацію сміттєпроводів, утримання прибудинкової території, елементів благоустрою відповідно до санітарних норм і правил, енергоефективність будинку.

Отже, належне утримання прибудинкової території, внутрішньобудинкових мереж без втрат води, теплоносія, утеплення будинку, екологічно безпечна експлуатація сміттєпроводів є елементами екологічної безпеки.

Підготував Іван Паламарчук, заслужений природоохоронець України

Передплатники журналу можуть поставити своє запитання у розділі «Запитання-відповіді»

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 2, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!