Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Коли підприємство повинне вести журнали ПОД-11 і ПОД-13?

Підприємство є вторинним водокористувачем, отримує воду з водозабірних споруд первинного водокористувача та скидає стічні води в їх систему на підставі договору. Чи має підприємство вести журнали ПОД-11 і ПОД-13?

Відповідь: Здійснення первинного обліку використання води є обов’язковим, проте підприємство може здійснювати його у довільній формі.

Зобов’язання водокористувачів, у т.ч. і вторинних, щодо здійснення обліку водокористування, передбачені ст. 44 Водного кодексу України (далі — ВКУ). Зокрема, водокористувачі зобов’язані здійснювати засобами вимірювальної техніки, у тому числі автоматизованими, облік забору та використання вод. При цьому, згідно зі ст. 98 ВКУ забороняється введення в дію підприємств, цехів, агрегатів, комунальних та інших об’єктів, не забезпечених пристроями та необхідною вимірювальною апаратурою, що здійснює облік об’ємів забору і скидання води.

Також необхідність ведення первинного обліку забраної та скинутої води повинна бути передбачена договором з первинним водокористувачем.

Наказ, яким затверджено форми ПОД-11 та ПОД-13, втратив чинність

Отже, здійснення первинного обліку використання води, є обов’язковим. Типові форми первинного обліку з використання води: ПОД-11 «Журнал обліку водоспоживання (водовідведення) водовимірювальними приладами та обладнаннями» та ПОД-13 «Журнал обліку якості зворотних вод, що скидаються» були затверджені наказом Державного комітету статистики України від 27 липня 1998 року № 264, який втратив чинність з 1 квітня 2016 року.

На сьогодні затверджені на рівні нормативного документа форми первинного обліку з використання води відсутні. Таким чином, ведення первинного обліку за формами ПОД-11 та ПОД-13 є необов’язковим, підприємство може здійснювати первинний облік води у довільній формі.

Матеріал є частиною публікації «ТОП-10».

Повна версія — у журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №9, 2020.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!