Консультації

Повернутися до переліку консультацій

На підприємстві утворюються відходи відповідно до Національного переліку, чи повинні вони відповідати найменуванням як у специфікаціях до договору, так і в обліковій документації?

На підприємстві утворюються відходи відповідно до Національного переліку, чи повинні вони відповідати найменуванням як у специфікаціях до договору, так і в обліковій документації? Наприклад, якщо для одного коду є три види відходів, чи допустимо у договорах (специфікаціях) і обліковій документації в дужках вказувати інше найменування?

Відповідає на запитання:

Георгієва Юлія Миколаївна, інженер з охорони навколишнього середовища

Відходи — будь-які речовини, матеріали і предмети, яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися.

Відповідно до ст. 7  Закону України «Про управління відходами» (далі — Закон), класифікація здійснюється відповідно до Національного переліку відходів і Порядку класифікації відходів з урахуванням Переліку властивостей, що роблять відходи небезпечними (додаток 3).

Згідно з ст. 13 Закону, передача суб’єктам господарювання у сфері управління відходами відходів (крім побутових відходів) з метою збирання, перевезення та оброблення здійснюється на підставі договору, укладеного відповідно до законодавства, в якому зазначається код відходів згідно з Національним класифікатором відходів, їх обсяг, найменування та код операції з відновлення та/або видалення відходів.

Враховуюче вищевикладене, в договорах щодо передачі відходів суб’єктам управління відходами з метою оброблення /видалення необхідно вказати код та найменування відходу відповідно до Національного переліку відходів. Разом з тим рекомендую в дужках все ж навести іншу назву відходу, бо  вартість робіт може відрізнятись враховуючи операцію з відновлення та/або видалення відходів.

Запрошуємо інженерів і керівників відділів охорони навколишнього середовища на курс підвищення кваліфікації «Управління небезпечними відходами на підприємстві: збирання, зберігання, класифікація та дозвільна документація», що відбудеться 30 квітня 2024 року.

На курсі детально розглянемо: 

  • тимчасове зберігання небезпечних відходів на підприємстві: порядок, вимоги і терміни;
  • класифікація відходів: небезпечні та дзеркальні відходи за Національним переліком ліцензування господарської діяльності: на що звернути увагу здобувачам ліцензії на управління небезпечними відходами;
  • порядок передачі відходів спеціалізованим підприємствам: договори й отримання дозвільних документів;
  • дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів: терміни та порядок отримання відповідно до нового ЗУ «Про управління відходами».

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!