Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Нове джерело викидів: як оформити, щоб у ДЕІ не було підстав для покарання?

Підприємство приймало товар з автотранспорту насипом і відвантажувало у вагони. Ці джерела викидів ураховані в дозволі на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. У зв’язку з воєнним станом у державі постала необхідність приймати товар не лише з автотранспорту, а й з вагонів (нове джерело викидів). Проте товар не вивантажується – відбувається його перевірка, переоформлення, і товар прямує далі, а отже, немає викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Як правильно урегулювати ці виробничі процеси, щоб екологічна інспекція не знайшла підстав для порушень та не було потреби оформляти новий дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами?

Відповідь: Відповідно до ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.1992 № 2707-ХІІ:
  • викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можна здійснювати на підставі дозволу, виданого суб’єкту господарювання центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, – якщо об’єкт викидів належить до першої групи;
  • викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можна здійснювати після отримання дозволу, виданого суб’єкту господарювання обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, – якщо об’єкт викидів належить до другої або третьої групи.

Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 10.02.1995 № 7 затверджено Інструкцію про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві (далі – Інструкція).

У пункті 1.14 Інструкції визначено терміни, зокрема й щодо класифікації джерел викидів.

Довідково:

Джерело забруднення атмосфери – об’єкт, з якого поширюється забруднююча речовина (п. 1.14.4).

Джерело викидів забруднюючих речовин в атмосферу, від якого надходження речовин здійснюється з поверхні, що має територіальні координати в системі координат, є площинним джерелом викидів (п. 1.14.9).

Технологічне джерело забруднення – об’єкт, в якому утворення забруднюючих речовин спричинене технологічним процесом (п. 1.14.12).

Зміст поставленого запитання свідчить, що на підприємство приїжджають вагони, сировину з яких не пересипають на спеціально відведений майданчик, а лише проводять перевірку її якості у вагонах, оформлення документів та далі відправляють споживачу.

Коментар експерта:

Отже, на підприємстві немає нового джерела викидів забруднюючих речовин та немає підстав для внесення змін у наявний на підприємстві дозвіл на викиди.

Прошу звернути увагу, що до другої категорії планованої діяльності згідно із Законом України «Про оцінку впливу на довкілля» від 23.05.2017 № 2059-VІІІ (далі – Закон про оцінку впливу на довкілля) віднесено, зокрема, будівництво перевантажувальних терміналів та обладнання для перевантаження різних видів транспорту, а також терміналів для різних видів транспорту.

Коментар експерта:

Якщо планована діяльність віднесена до видів діяльності, вказаних у Законі про оцінку впливу на довкілля, для її здійснення потрібне отримання висновку з оцінки впливу на довкілля.

Рекомендуємо придбати тематичний випуск «Всі документи з екологічної безпеки» >>>

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!