Під час воєнних дій деякі магазини та склади з продукцією зазнали пошкоджень (вибухи, пожежі), палають продукти, «заморозка» та побутова хімія (серед якої є багато у балонах під тиском). Все це виділяє забруднюючі речовини в атмосферу, запахи від горілого м’яса тощо. Як правильно поводитися з усією продукцією після пожежі? Можливо, є певні кейси чи рекомендації, як це все утилізувати чи передати без шкоди для довкілля?
Згідно з цією Постановою:
Основні показники, які оцінюються:
Зверніть увагу!
Визначення шкоди та збитків підприємств здійснюється відповідно до методики, затвердженої спільним наказом Мінекономіки та Фонду державного майна, за погодженням з Мінреінтеграції.
Відповідальними за визначення шкоди та збитків за наведеним напрямом є:
Втрати установ та організацій — напрям, що включає втрати установ та організацій усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна.
Основні показники, які оцінюються:
Щодо утилізації та передачі пошкоджених товарів (харчові та побутова хімія) у таких магазинах зазначимо наступне:
Свою роботу керівнику юрособи (власнику) слід тісно координувати з відповідними органами місцевого самоврядування (сільською, селищною, міською радою) в якій сформовані відповідні комісії з відповідальних фахівців та подбати про максимальне можливе використання пошкоджених харчових продуктів та побутової хімії в умовах обмеженості матеріальних ресурсів.
За можливості:
Передачу варто здійснювати згідно з актами приймання-передачі.
Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №4, 2022
Зверніть увагу!
♦ На період дії режиму воєнного стану журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» доступний кожному передплатнику в електронному форматі — Живий Журнал. Передплачуйте Живий журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» за зниженою ціною! Та користуйтеся виданням і отримуйте професійну підтримку в будь-якій точці України!
♦ Кожен має можливість отримати інформаційно-довідкові послуги в режимі online, звернувшись до команди профспілки екологів ПАЕУ. На період дії режиму воєнного стану сервіс консультацій «Швидка допомога екологу» здійснює допомогу фахівцям безоплатно і необмежено.
Поставити запитання можна по viber чи телеграм, вказавши назву організації та ПІБ особи, що потребує роз’яснень:
+38 (050) 948-04-85
+38 (099) 119-40-21
Поставити своє запитання через сервіс «Швидка допомога екологу»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»