Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Підприємство має проводити післяпроєктний моніторинг один раз у квартал, наразі немає фізичної можливості, які дії підприємства?

Підприємство має проводити післяпроєктний моніторинг один раз у квартал, наразі немає фізичної можливості підрядним лабораторіям провести дослідження. Які дії підприємства в такій ситуації? Чи потрібно відправляти листа зі зверненням щодо роз’яснення проведення післяпроєктного моніторингу до державних установ?

Відповідь: За ч. 2. ст. 9 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» висновок з оцінки впливу на довкілля є обов’язковим для виконання. Екологічні умови провадження планованої діяльності, зазначені у частині п’ятій цієї статті, є обов’язковими.

Згідно зі ст. 13 даного закону, якщо це передбачено висновком з оцінки впливу на довкілля, суб’єкт господарювання забезпечує здійснення післяпроєктного моніторингу з метою виявлення будь-яких розбіжностей і відхилень у прогнозованих рівнях впливу та ефективності заходів із запобігання забрудненню довкілля та його зменшення. Порядок, строки і вимоги до здійснення післяпроєктного моніторингу визначаються у висновку з оцінки впливу на довкілля.

Враховуючи викладене, виконання вимог щодо здійснення післяпроєктного моніторингу є обов’язком.

У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України в Україні введено воєнний стан із 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Також Верховна Рада ухвалила Закон про затвердження Указу Президента України № 133/2022 від 14.03.2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», яким передбачено продовження строку дії воєнного стану в Україні з 26 березня 2022 року на ще 30 діб.

Проте, наразі питання щодо врегулювання виконання умов висновку з оцінки впливу на довкілля в умовах воєнного стану не врегульовано.

Зверніть увагу!

Відповідно до листа Торгово-промислової палати України від 28.02.2022 № 2024/02.0-7.1, військова агресія російської федерації проти України визнана форс-мажором (обставиною непереборної сили), що звільняють сторони договірних відносин від відповідальності за невиконання чи неналежне виконання своїх зобов’язань в умовах воєнного стану.

Тому воєнні дії є обставинами непереборної сили, які виключають провину як складову порушення.

Водночас у судовій практиці (постанови ВГСУ від 07.09.2016 р. у справі № 910/6240/16 та від 18.02.2016 р. у справі № 910/24738/15) при вирішенні судом питання звільнення від відповідальності за порушення зобов’язання, враховуватиметься не лише факт наявності форс-мажорної обставини (війна є такою, відповідно до ст. 14-1 ЗУ «Про Торгово-промислову палату»), а конкретні заходи (чи події), які були впроваджені на час воєнного стану, неможливість виконання стороною своїх конкретних зобов’язань, і причинно-наслідковий зв’язок між ними. Наприклад, через порушення логістичного ланцюга, мобілізацію працівників чи через зупинення виробництва, сторона зможе посилатися на форс-мажор.

Враховуючи викладене, рекомендуємо:

  1. Отримати від підрядника письмове повідомлення щодо неможливості виконання зобов’язання.
  2. Проінформувати зацікавлених суб’єктів, вказаних у висновку з оцінки впливу на довкілля, щодо неможливості здійснення заходів по післяпроєктному моніторингу, у т.ч. з посиланням на повідомлення підрядника.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №5, 2022


Зверніть увагу!

Кожен має можливість отримати інформаційно-довідкові послуги в режимі online, звернувшись до команди профспілки екологів ПАЕУ. На період дії режиму воєнного стану сервіс консультацій «Швидка допомога екологу» здійснює допомогу фахівцям безоплатно і необмежено. 

Поставити запитання можна по viber чи телеграм, вказавши назву організації та ПІБ особи, що потребує роз’яснень:

+38 (050) 948-04-85

+38 (099) 119-40-21 

Щоб замовити видання, зверніться:
Тел.: 0 800 217 021 (безкоштовно по Україні), (099) 370 42 27, (063) 244 02 56
e-mail: podpiska@ecolog-ua.com, sales@ecolog-ua.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!