Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Підприємство має власні котельні (виробництво тепла та пари). Найпотужніші котли мають проєктну потужність 50 МВт, а фактичну 25 МВт. Під яким кодом (001, 002 чи 003) слід зазначити викиди з цих установок у звіті № 2-ТП (повітря)?

Підприємство має власні котельні (виробництво тепла та пари). Найпотужніші котли мають проєктну потужність 50 МВт, а фактичну 25 МВт. Під яким кодом (001, 002 чи 003) слід зазначити викиди з цих установок у звіті № 2-ТП (повітря)?

Відповідає на запитання:

Карагодін Сергій Олександрович, інженер-еколог, промисловий еколог гірничовидобувного підприємства, внутрішній аудитор СЕМ ISO 14001

Форма державного статистичного спостереження № 2-ТП (повітря) (річна) «Звіт про викиди забруднюючих речовин і парникових газів в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів» (далі – форма №2-ТП (повітря)), затверджена Наказом Держстату від 08.06.2022 № 159.

Роз'яснення щодо форми державного статистичного спостереження № 2-ТП (повітря) (річна), затверджено головою Держстату України від 19.06.2020 (далі – Роз’яснення).

Вище згадані документи розміщені на офіційному сайті Держстату в розділі «Для респондентів», «Альбом форм державних статистичних спостережень на 2023 рік»«Навколишнє природне середовище».

Уточнення стосовно того яка вказана теплова потужність у Роз’ясненні (номінальна чи фактична) не наводиться.
Але все-таки при складанні форми №2-ТП (повітря) рекомендуємо орієнтуватися на номінальну (проєктну) теплову потужність установок спалювання. Судячи, з поставленого Вами питання, номінальна теплова потужність котла складає 50 МВт.
Тому, залежно від виду діяльності Вашого підприємства та установок спалювання викиди від процесів спалювання можуть відноситися до кодів:

  • 002 – Процеси спалювання в переробній промисловості та будівництві (містить дані про викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від процесів спалювання в переробній промисловості та будівництві, у тому числі від спалювання при виробництві чавуну та сталі, кольорових металів, хімікатів, целюлози, паперу та паперу з макулатури, виробництві товарів харчової промисловості, напоїв та тютюнових виробів, нерудних копалин та іншого промислового виробництва, крім переліченого вище, які в основному відносяться до використання палива в стандартних установках для спалювання (теплова потужність > 50 MВт та < 50 МВт), у тому числі в котлах, газових турбінах і стаціонарних двигунах, у доменних, нагрівальних печах, агломераційних фабриках і фабриках окатишів, чавуноливарних цехах та інших установках для спалення);
  • 003 – Процеси спалювання в малих установках (містить дані про викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від процесів спалювання на комерційних підприємствах та в установах, у житлово-комунальному секторі, сільському та лісовому господарстві та від інших стаціонарних джерел на установках, призначених для спалювання, що мають теплову потужність ≤ 50 МВт, у тому числі в стаціонарних газових турбінах, двигунах, побутових установках, печах, камінах, кухонному обладнанні).

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!