Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Підприємство отримало дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (об’єкт 3-ї групи). Що означає формулювання: постановка на облік недоцільна. Чи потрібно подавати звіт з екоподатку?

Йдеться про державний облік у галузі охорони атмосферного повітря.

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16 жовтня 1992 року № 2707-XII (далі — Закон № 2707) державному обліку в галузі охорони атмосферного повітря підлягають:

  • об’єкти, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей та на стан атмосферного повітря;
  • види та обсяги забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря;
  • види і ступені впливу фізичних та біологічних факторів на стан атмосферного повітря.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення державного обліку в галузі охорони атмосферного повітря» від 13 грудня 2001 року № 1655  наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 10 травня 2002 року № 177 затверджено Інструкцію про порядок та критерії взяття на державний облік об'єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров'я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря.

Відповідно до п. 2 Інструкції узяття на державний облік здійснюється за такими критеріями:

  • об'єктів — якщо в їх викидах присутня хоча б одна забруднююча речовина (або група речовин),  потенційний викид* якої рівний або перевищує величину, зазначену в Переліку забруднюючих речовин та порогових значень потенційних викидів, за якими здійснюється державний облік;
  • видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, — за умови, що обсяг потенційних викидів рівний або перевищує порогові значення за окремою речовиною або групою речовин, наведених у додатку 1 до Інструкції.

Таким чином, запис: «постановка на облік недоцільна» свідчить про те, що  об’єкт за зазначеними вище критеріями не потребує постановки на державний облік у галузі охорони атмосферного повітря!

Відповідно до ст. 240.1 Податкового кодексу України платниками податку є суб'єкти господарювання,  під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Тобто, незалежно від того стоїть підприємство на обліку чи ні, якщо воно здійснює викиди повинно сплачувати за них екологічний податок!

Відповідь надана експертом у січні 2020 р.

Матеріал є частиною публікації «ТОП-10». Повна версія — у журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №2, 2020.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!