Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Підприємство закуповує та видає своїм працівникам медичні маски. Чи потрібно передавати їх на утилізацію після використання?

 Підприємство закуповує та видає своїм працівникам медичні маски. Чи потрібно передавати їх на утилізацію після використання? Як відображати у звітності?


Відповідь: Наразі вимоги до поводження з медичними відходами (збирання, перевезення, зберігання, сортування, оброблення (перероблення), утилізація, видалення, знезараження, захоронення, знищення) регламентовані лише для закладів, які в установленому порядку отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (крім підприємств з виробництва фармацевтичної продукції та медичних відходів, що утворюються у побуті) та визначені наказом Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами» від 8 червня 2015 року № 325 (далі — Правила).

Тобто для інших суб’єктів господарювання час вимоги до поводження з медичними відходами не регламентовані взагалі.

За Правилами використані маски відносяться до категорії В — епідемічно небезпечні медичні відходи та передбачаються наступні вимоги до поводження:

  • Використані маски збирають у місцях утворення в окремі ємності/контейнери з кришками. Контейнери для зберігання відходів повинні бути виготовлені з матеріалів, стійких до механічного впливу, високих та низьких температур, мийних та дезінфекційних засобів, закриватися кришками, конструкція яких не повинна допускати їх безконтрольного відкриття. 

Накопичення та тимчасове зберігання відходів, що не пройшли знезараження, здійснюються окремо від інших відходів у спеціальних приміщеннях, що виключає доступ сторонніх осіб.

  • Зберігання відходів повинно відбуватися в окремому приміщенні, площею до 6 кв. м. У цьому ж приміщенні повинно виконуватися знезараження відходів дезінфікуючими засобами у спеціально призначених ємностях, які забезпечують повне занурення у дезінфікуючий засіб медичних відходів. Детальні вимоги до приміщення визначені у Додатку 2 до Правил.
  • Ємності (контейнери) для багаторазового використання відходів категорії В дезінфікують на робочих місцях після кожного використання. Вимоги приготування робочих розчинів, методи дезінфекції різних об'єктів повинні видаватися або виробником дезінфікуючого засобу, або головним санітарним лікарем. Після знезараження медичні відходи, які не контактували з хворим на інфекційні хвороби, можуть бути видалені разом з відходами ТПВ. 

Для проведення дезінфекції застосовують дезінфікуючі засоби, що пройшли державну реєстрацію в установленому порядку згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів» від 3 липня 2006 року № 908 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 р. № 178).

  • Збирання та зберігання медичних відходів повинно координуватися на підприємстві особою, яка проходить обов’язковий інструктаж щодо правил безпечного поводження з відходами. 
  • Відходи категорії В передаються на підприємства, що мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та мають відповідне сертифіковане обладнання. Транспортування відходів категорії В у відкритих ємностях не допускається.

enlightened

Зверніть увагу!
Якщо у підприємства є можливість, поводження з використаними медичними масками може бути організоване за аналогією з Правилами. В іншому випадку підприємство може організувати поводження з використаними медичними масками відповідно до рекомендацій Міндовкілля.


Рекомендовано такі відходи складати в два пакети, щільно їх зав’язувати і витримувати не менше 72 годин, після чого їх можна доправити у загальний контейнер для ТПВ.

Залежно від організації поводження відбуватиметься облік відходів та зазначатиметься інформація щодо їх передачі, зокрема щодо передачі утилізатору чи розміщення на полігоні ТПВ.

Матеріал є частиною журналу №3, 2021 «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!