Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Підприємство здійснює скид власних стічних вод у поверхневу водойму після очисних споруд згідно з дозволом. Чи є законна вимога здійснювати повірку лічильника на скид стічних вод?

Підприємство здійснює скид власних стічних вод у поверхневу водойму після очисних споруд згідно з дозволом. Чи є законна вимога здійснювати повірку лічильника на скид стічних вод?

Відповідає на запитання:

 Сергій Карагодін, промисловий еколог, провідний інженер з охорони навколишнього середовища ТОВ «КНАУФ ГІПС ДОНБАС, голова експертної ради видання «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Прямої норми в законодавстві щодо вимоги повірки лічильника саме стічних вод немає.

Сьогодні це питання не включене до переліку питань щодо проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства про охорону і раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів (додаток №2 до Акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, форма якого затверджена Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 09.08.2017 № 303)

Але слід зазначити, що у попередній версії уніфікованого акту, який був затверджений Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 09.08.2017 № 303 містилася вимога до того, щоб засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та здійснюють облік скидання води були повірені.

Тобто, сьогодні при перевірці державна екологічна інспекція не має права вимагати від водокористувача документів, які підтверджують повірку лічильників стічних вод.

Але, судячи з практики в дозволі на спеціальне водокористування може бути зазначена вимога до водокористувача проводити повірку лічильника стічних вод. У такому разі водокористувач повинен виконувати вимоги дозволу на спеціальне водокористування в обов’язковому порядку.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!