Наявна така ситуація, що з об’єкта здійснюється скид очищених господарсько-побутових стоків у водний об’єкт, позначений на карті, мав отримані гідрологічні розрахунки від сектора водагентства. ГДС для скиду розрахований і дотримується, дозвіл на СВК оформлено 2 роки тому і досі є чинним. Однак цього року через зміни в гідрологічному режимі, в посушливий період, періодично зникають інші джерела живлення цього потічка вище за течією, а отже, єдиним джерелом живлення залишається лише випуск (обсяги скиду невеликі, десь 2–3 м3/добу). Екологічна інспекція при перевірці попри наявність всіх дозвільних документів заявляє, що в такому випадку це незаконний скид на рельєф. Чи обґрунтовані такі закиди інспекції? Прогнозується, що за рік, коли закінчиться термін дії дозволу, ситуація погіршиться, і потічок повністю пересохне, тож чи вдасться в такому випадку отримати новий дозвіл на скид? Чи треба буде повністю змінювати схему водовідведення?
Зверніть увагу!
Статтею 70 Водного кодексу України «Умови скидання стічних вод у водні об’єкти», говорить про те, що скидати стічні води, використовуючи рельєф місцевості (балки, пониззя, кар’єри тощо), забороняється.
Однак, у зв’язку з тим, що за останній час багато річок України значно зменшили свій гідрологічний режим роботи або зовсім пересохли, у Держводагентстві часто ведуться дискусії з приводу термінів: скиду по рельєфу місцевості та скиду на рельєф місцевості (даний вид скиду заборонений).
Наразі Держводагентством зареєстрований не один дозвіл на СВК, де дозволено використання пересохлого русла річки, як транспортної лінії для відведення зворотних вод до більшого водного об’єкта.
Тому підприємству необхідно звернутись до сектору водного агентства, за офіційним роз’ясненням ситуації, яка склалась з майже пересохлим водним об’єктом, чи наявний він у державному водному кадастрі, чи не втратить об’єкт свій статус, чи буде можливість використовувати й надалі цей водний об’єкт.
Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №1, 2022
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»