Підприємством розроблено інвентаризацію відходів у 2017 році, де показник загального утворення відходів (Пзув) більше 1000, а отже, декларацію про відходи протягом цього часу не подавали. За результатами звітності за минулий рік Пзув виявився менше 500 (підприємство майже не функціонувало), то як бути за такої ситуації? Потрібно затверджувати реєстрові карти чи треба подавати декларацію?
Необхідно було подати декларацію про відходи за 2018 рік.
Відповідно до п. 8 Порядку ведення реєстру об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1998 року № 1360, до реєстру включаються об'єкти, для яких показник загального утворення відходів перевищує граничне значення (Пгз), що дорівнює 1000 умовних одиниць на рік.
Згідно з термінологією Закону України «Про відходи» від 5 березня 1998 року № 187/98-ВР: показник загального утворення відходів — критерій обсягу утворення відходів, що розраховується за формулою:
Таким чином, ваше підприємство не підлягає включенню до реєстру ОУВ, який складається і ведеться на підставі реєстрових карт ОУВ та ООУВ.
При цьому, відповідно до п. 3 Порядку подання декларації про відходи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року № 118, суб’єкти господарювання у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів становить від 50 до 1000 умовних одиниць, щороку подають декларацію про відходи за формою згідно з додатком до цієї постанови.
Роз'яснення надала Марина Тимошенко. еколог-практик, головний експерт Експертного центру ПАЕУ в журналі «Екологія підприємства» № 11, 2019
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»