Консультації

Повернутися до переліку консультацій

При поданні матеріалів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин, чи потрібно подавати на розгляд виключно оригінали документів?

При поданні матеріалів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин, чи потрібно подавати на розгляд виключно оригінали протоколів інструментально-лабораторних вимірювань параметрів джерел утворення та джерел викидів забруднюючих речовин, чи допускається подання копій цих протоколів?

Відповідає на запитання:

Козбур Наталія Миколаївна, промисловий еколог

Відповідно до п. 18 Наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження Інструкції про вимоги до оформлення документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами» від 27.06.2023 № 448, за результатами проведення інвентаризації викидів надаються первинні матеріали результатів періодичних інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів та/або автоматизованих систем контролю викидів забруднюючих речовин, виконаних і оформлених відповідно до вимог нормативних документів, законодавства про метрологію та метрологічну діяльність. Також слід надати результати, одержані розрахунковим методом, а також матеріали технологічного регламенту та проєктних показників.

Таким чином, встановлено вимогу щодо надання первинних матеріалів результатів інструментально-лабораторних вимірювань, оформлених відповідно до вимог нормативних документів, законодавства про метрологію та метрологічну діяльність.

Зверніть увагу, що цим пунктом не вказується, наприклад, можливість подання засвідчених копій документів або оригіналів на бланках офіційно отриманих вихідних даних, як це зазначено в пункті 7 підпункту 3 цієї ж Інструкції щодо метеорологічних параметрів, фонових концентрацій, середньорічних та максимально разових концентрацій.

Отже, потрібно надати саме первинні документи інструментально-лабораторних вимірювань, оформлених у відповідному порядку, тобто з печатками та підписами осіб, відповідальних за проведення вимірювань та присутніх під час проведення цих вимірювань.

Таким чином, при подачі матеріалів для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин, відповідно до п. 18 Наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження Інструкції про вимоги до оформлення документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами» від 27.06.2023 № 448, необхідно надавати оригінали протоколів інструментально-лабораторних вимірювань параметрів викидів. 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!