Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Річний обсяг використання електродів становить приблизно 5200 т, а фактично використали у два рази більше. Чи буде це порушенням при сплаті екоподатку, адже це перевищення по доведеному ліміту у розрахунку?

Відповідає на запитання:

Соломатіна Надія Євгенівна, еколог-практик

Відповідно до ст. 240 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), до платників екологічного податку віднесено суб’єктів господарювання та юридичних осіб, що під час провадження виробничої діяльності здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення.

Згідно з п. 249.3. ПКУ суми податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, обчислюються платниками податку самостійно щокварталу виходячи з фактичних обсягів викидів та ставок податку.

Податкове законодавство на даний час в Україні не передбачає штрафні санкції за перевищення затверджених лімітів викиду.

Але природоохоронне законодавство розглядає ситуацію по іншому.

Якщо виробництво, на якому використовуються великі обсяги зварювальних електродів, має організовані стаціонарні джерела викиду від цієї технологічної ланки, то згідно з вимогами Закону України «Про охорону атмосферного повітря» повинні здійснюватися періодичні та/або автоматизовані інструментально-лабораторні вимірювання параметрів викидів забруднюючих речовин від цих організованих стаціонарних джерел викидів. У випадку збільшення навантаження виробництва, яке призведе до перевищень ГДК забруднюючих речовин у викидах (фактом підтвердження перевищення є протоколи дослідження), що призведе до порушення умов дозволу на викиди та створює підставу для держаної екологічної інспекції вимагати анулювання дозволу на викиди, також тягне за собою накладання штрафу на підприємство за шкоду, яка була заподіяна державі під час здійснення наднормативних викидів забруднюючих речовин.

Організоване стаціонарне джерело викиду — джерело викиду, з якого забруднюючі речовини надходять в атмосферне повітря через спеціально споруджені газоходи, димові труби, аераційні ліхтарі або інші споруди для відведення пилогазоповітряної суміші.

Неорганізоване стаціонарне джерело викиду — джерело викиду, з якого забруднюючі речовини надходять в атмосферне повітря у вигляді ненаправлених потоків та яке не оснащене спеціальними спорудами для відведення пилогазоповітряної суміші.

Якщо у дозволі на викиди не встановлені ГДК забруднюючих речовин від джерел викиду, а йде перевищення по загально річному обсягу викиду забруднюючих речовин (для порівняння необхідно використати таблицю «Перелік видів та обсягів забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами» з Обґрунтовуючих матеріалів на викиди), та підприємство сплатило податок за увесь обсяг викидів забруднюючих речовин, державна екологічна інспекція не може нарахувати штрафні санкції за перевищення річних обсягів викидів, але обов’язково буде вимагати (що є доцільним) привести дані інвентаризації джерел викидів у відповідність діючим обсягам виробництва.  

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!