Консультації

Повернутися до переліку консультацій

СЗЗ підприємства щодо перевантаження нафтопродуктів складає 200 м, але ще є КАС налив. Який розмір СЗЗ буде становити?

СЗЗ підприємства щодо перевантаження нафтопродуктів складає 200 м, але підприємство ще перевантажує КАС наливом (сезонно та не є основним видом діяльності). Під час розгляду обґрунтовуючих матеріалів Держспоживслужба встановлює СЗЗ для підприємства 400 метрів згідно з ДСП-97 для міндобрива. Відповідно до висновку Вантажного бюро водний розчин КАС екологічно небезпечний та пожежонебезпечний. Водний розчин КАС та гранульований КАС — різні вантажі. Який розмір СЗЗ буде становити з урахуванням вище викладеної інформації?

Відповідь: Основні гігієнічні вимоги до планування і забудови як нових, так і існуючих міських та сільських поселень України, їх санітарного упорядкування та оздоровлення, у т.ч. в частині санітарно-захисної зони, регламентовано Державними санітарними правилами планування та забудови населених пунктів, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 р. № 173 (надалі — Правила).

У відповідності до п. 5.5, п. 5.6 Правил розміри санітарно-захисних зон для промислових підприємств та інших об’єктів, що є джерелами виробничих шкідливостей, слід встановлювати відповідно до діючих санітарних норм їх розміщення при підтвердженні достатності розмірів цих зон за «Методикой расчета концентраций в атмосферном воздухе вредных веществ, содержащихся в выбросах предприятий» ОНД-86, розрахунками рівнів шуму та електромагнітних випромінювань з урахуванням реальної санітарної ситуації (фонового забруднення, особливостей рельєфу, метеоумов, рози вітрів та ін.), а також даних лабораторних досліджень щодо аналогічних діючих підприємств та об’єктів.

Пам’ятайте!

Основою для встановлення санітарно-захисних зон є санітарна класифікація підприємств, виробництв та об’єктів, що наведена у додатку № 4 до Правил.

Додатком 8 до Правил визначено розміри санітарно-захисних зон від складів зберігання отрутохімікатів та мінеральних добрив. Дані розміри залежать від типу добрив та допустимої кількості зберігання.

Зокрема, КАС належить до ІІ типу мінеральних добрив та мінімальна СЗЗ для складського приміщення становить 400 м.

Також, за загальним принципом при зберіганні на одному майданчику речовин різних типів санітарно-захисний розрив встановлюється по переважаючому типу.

Враховуючи викладене, навіть при періодичному перевантаженню КАС, СЗЗ для складського приміщення та пункту приймання-навантаження становить 400 м.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!