Консультації

Повернутися до переліку консультацій

У процесі діяльності підприємства може утворюватися некондиційна або бракована продукція (відрізки кабелю з ізоляцією та оболонкою). Чи може підприємство розбирати цю некондиційну продукцію та повертати сировину у виробництво без отримання дозволу?

Підприємство виробляє кабельну продукцію. У процесі діяльності може утворюватися некондиційна або бракована продукція (відрізки кабелю з ізоляцією та оболонкою). Чи може підприємство розбирати цю некондиційну продукцію та повертати сировину у виробництво без отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів? Чи можна подрібнювати зняту полімерну ізоляцію для повторного використання у виробництві основної продукції та переплавляти залишки алюмінієвих і мідних жил для подальшого застосування?

Відповідає на запитання:

Швець Ірина Миколаївна, проектний менеджер з екологічного розвитку

 Відповідно до  Закону України «Про управління відходами», здійснення операцій з оброблення відходів для подальшого рециклінгу вимагає наявність дозволу. 

Дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів — документ, який надає право виконувати операції з відновлення або видалення відходів, включаючи підготовку відходів до зазначених операцій.

Дозвіл на оброблення відходів гарантує, що суб’єкти господарювання слідкують за екологічними аспектами своєї діяльності та виконують вимоги щодо оброблення відходів.

Повертати у виробництво без дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів можна лише некондиційну або браковану продукцію, яка не потребує оброблення чи підготовки до відновлення. Наприклад, це може бути кабель без ізоляції чи залишки ізоляції без металевих жил за умови, що устаткування для їх переробки є частиною виробничої лінії продукції.

З алгоритмом отримання дозволу можна ознайомитися у статті «Отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів: загальні етапи та рекомендації (на прикладі металообробного підприємства)».

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!