Консультації

Повернутися до переліку консультацій

У яких випадках можна віднімати 500 т від кількості фактичного обсягу викидів двоокису вуглецю (річний обсяг приблизно 10 тис. т)?

У яких випадках можна віднімати 500 т від кількості фактичного обсягу викидів двоокису вуглецю (річний обсяг приблизно 10 тис. т)?

Відповідь: Якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю на підприємстві перевищує 500 т на рік, тоді відповідно до ст. 242.4 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПКУ) база оподаткування податком за викиди двоокису вуглецю за результатами податкового (звітного) року зменшується на обсяг таких викидів у розмірі 500 тонн за рік.

Відповідно до роз’яснень, наданих фіскалами у Консультації Державної фіскальної служби України «Про екологічний податок» від 04.04.2019 № 1439/6/99-99-12-02-03-15/ІПК, у податковому річному періоді одноразове зменшення об'єкта оподаткування викидів Двоокису застосовується платником Податку до величини фактичного сумарного (сукупного) обсягу викидів Двоокису всіма стаціонарними джерелами викидів, які використовує платник Податку у першому звітному податковому періоді, у якому відбулося перевищення встановленого п. 242.4 ст. 242 ПКУ граничного обсягу викидів Двоокису.

У наступних звітних (податкових) періодах, що настануть після перевищення фактичним сумарним (сукупним) обсягом викидів Двоокису всіма стаціонарними джерелами викидів платника Податку величини граничного обсягу викидів Двоокису, податкові зобов’язання з Податку обчислюються за об’єктом оподаткування Податком, що відповідає такому фактичному обсягу викидів Двоокису всіма стаціонарними джерелами викидів платника Податку.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №3, 2022

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!