Консультації

Повернутися до переліку консультацій

В офісі встановлено газовий конвектор для опалення. Чи потрібен дозвіл на викиди?

У рубриці «ТОП-10 запитань-відповідей» журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» публікуємо відповіді експертів-екологів на запитання, що надійшли в редакцію від читачів журналу.


Запитання

В офісі встановлено газовий конвектор для опалення. Чи потрібен дозвіл на викиди?

Відповідь

Так. Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (далі — дозвіл) — це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам-підприємцям (далі — суб’єкт господарювання) експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну.

Відповідно до термінології, наведеної в Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 10 лютого 1995 року № 7 (далі — Інструкція):

  • викид речовини — надходження речовини в атмосферу від джерел забруднення;
  • джерело забруднення атмосфери — об’єкт, з якого поширюється забруднююча речовина;
  • стаціонарне джерело забруднення атмосфери — підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу;
  • пересувне джерело забруднення атмосфери — транспортний засіб, рух якого супроводжується викидом в атмосферу забруднюючих речовин.

Отже, газовий конвектор є стаціонарним джерелом викидів забруднюючих речовин, таких як оксиди азоту, оксид вуглецю, діоксид вуглецю, ртуть та її сполуки, оксид діазоту, метан.

Приписами статей 33, 34 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16 жовтня 1992 року № 2707-XII передбачено, що особи, винні, зокрема, у викидах забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноважених на те органів виконавчої влади, несуть відповідальність згідно із законом.

Шкода, завдана порушенням законодавства про охорону атмосферного повітря, підлягає відшкодуванню у порядку та розмірах, встановлених законом.

На запитання відповіла Марина Тимошенко, експерт журналу, член редакційної ради

Передплатники журналу можуть поставити своє запитання у розділі «Запитання-відповіді»

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 6, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!