У нашому місті працюють два комунальних підприємства, які виробляють теплову енергію для мешканців міста. В березні 2022 року буде припинення другого підприємства шляхом приєднання до нашого підприємства. Виникають питання:
Дія документа дозвільного характеру припиняється через десять робочих днів із дня прийняття (винесення) дозвільним органом рішення про анулювання такого документа, якщо інше не передбачено законом.
Таким чином, з моменту припинення одного з підприємств, наявні підстави для анулювання його дозвільного документа.
Згідно з ч. 13 ст. 4-1 цього закону у визначених законом випадках правонаступник суб’єкта господарювання має право провадити діяльність на підставі документів дозвільного характеру, виданих такому суб’єкту господарювання, у межах строку їх дії до оформлення документів дозвільного характеру на правонаступника такого суб’єкта господарювання.
Тобто можливість провадити діяльність на підставі документів дозвільного характеру, виданих суб’єкту господарювання, права якого набуваються, має бути передбачена законом.
Спеціальним законом, який регламентує у т.ч. дозвільну процедуру у сфері охорони атмосферного повітря, є Закон України «Про охорону атмосферного повітря». Вказаним законом випадки провадження правонаступником діяльності на підставі дозволу на викиди стаціонарними джерелами викидів, виданого суб’єкту господарювання, права якого набуваються, — не передбачено.
На рівні підзаконного нормативного акту механізм проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами регламентовано Порядком проведення та оплати робіт, пов'язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян — підприємців, які отримали такі дозволи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. № 302.
Вказаним Порядком також не передбачено можливість провадження правонаступником діяльності на підставі дозволу на викиди стаціонарними джерелами викидів, виданого суб’єкту господарювання, права якого набуваються.
Враховуючи умови, передбачені ч. 7, 13 ст. 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», та відсутність нормативного регулювання щодо правонаступництва у Законі України «Про охорону атмосферного повітря», підзаконних актах, підприємство, до якого будуть приєднані джерела викидів повинно отримати дозвіл на викиди на набуті стаціонарні джерела викидів.
Зверніть увагу!
З метою забезпечення нормального функціонування стаціонарних джерел викидів рекомендую процедуру приєднання зробити поетапною. Зокрема, до моменту припинення одного з підприємств, заздалегідь (за 3-4 місяці) передати на баланс основного підприємства стаціонарні джерела викидів (майновий комплекс) з метою оформлення дозволу на викиди.
У випадку, якщо дозволом передбачено зобов’язання повідомляти уповноважений орган щодо припинення підприємства, таке повідомлення необхідно зробити шляхом подання заяви через центр надання адміністративних послуг п’яти робочих днів з моменту внесення запису в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.
Направляти лист в дозвільний орган, що друге підприємство приєднується, — не потрібно.
Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №2, 2022
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»