Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Як діяти, якщо на підприємстві з'явилося нове джерело? Дозвіл переробляється чи робиться доповнення? Як часто можна отримувати новий дозвіл?

Термін дії дозволу на викиди 7 років. Підприємство велике та має 120 джерел викидів. Як діяти, якщо з'явилося нове джерело? Дозвіл переробляється чи робиться доповнення? Як часто можна отримувати новий дозвіл?

Відповідає на запитання:

Карагодін Сергій Олександрович, промисловий еколог, провідний інженер з охорони навколишнього середовища ТОВ "КНАУФ ГІПС ДОНБАС"

10.10.2023 набрав чинності Наказ Міндовкілля «Про затвердження Інструкції про вимоги до оформлення документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами» від 27.06.2023 № 448 (далі – Наказ №448).

Відповідно до п. 2 розділу 2 Інструкції, що була затверджена Наказом № 108:

«метою надання документів є внесення змін до дозволу на викиди (надається інформація із змінами, що вносяться у порівнянні з попереднім дозволом, зміна нумерації джерел викидів з наданням відомостей стосовно наявних джерел викидів та новостворених джерел викидів)»

Але, на сьогодні жодних офіційних роз’яснень стосовно внесення змін до дозволу на викиди від Міндовкілля не було. Також Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» процедура внесення змін до чинного дозволу не передбачена.

Зазначимо, що до моменту набрання чинності Наказу №448 в більшості дозвільних органах (але не у всіх) існував такий підхід:

  • для нових стаціонарних джерел дозвіл на викиди видавався виключно для цих нових джерел; для отримання дозволу на викиди новими стаціонарними джерелами суб’єкт господарювання готував документи виключно для цих нових джерел;
  • для отримання дозволу на викиди стаціонарними джерелами, які реконструюються, модернізуються, суб’єкт господарювання готував необхідні документи для всіх існуючих джерел з урахуванням змін, які сталися в результаті реконструкції, модернізації.

Відповідно до вимог пункту 2.10 Інструкції, що була затверджена Наказом № 108, оцінка впливу викидів забруднюючих речовин на стан забруднення атмосферного повітря здійснювалася від сукупності всіх існуючих джерел, з урахуванням реконструкції та модернізації, а також нових стаціонарних джерел.

Тобто, для більш детального роз’яснення краще звернутися до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, тобто в Міндовкілля.
Стосовно того, як часто можна вносити зміни до дозволу – законодавством таке питання не регулюється.

Але, статтею 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» передбачено, що:

«У разі зміни параметрів джерел викидів, їх кількості, кількісного та якісного складу забруднюючих речовин, впровадження заходів щодо скорочення викидів до зазначених дозволів вносяться зміни».

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!