Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Як обладнати місця відбору проб організованих стаціонарних джерел викидів з метою здійснення контролю?

Як обладнати місця відбору проб організованих стаціонарних джерел викидів для вимірювання параметрів газопилового потоку з метою здійснення контролю (на виконання ЗУ від 09.07.2022 № 2393-IX)?

Відповідь: Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря» від 09.07.2022 № 2393-ІХ внесено зміни до Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

Статтею 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» визначені обов’язки суб’єкта господарювання щодо охорони атмосферного повітря, серед них: обладнати місця відбору проб організованих стаціонарних джерел викидів для вимірювання параметрів газопилового потоку з метою здійснення контролю за дотриманням затверджених нормативів та дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (далі – дозволи на викиди).

Станом на сьогодні, вимоги до обладнання місць відбору проб організованих стаціонарних джерел викидів для вимірювання параметрів газопилового потоку регламентується наступними документами:

  • ДСТУ 8725:2017 «Якість повітря. Викиди стаціонарних джерел. Методи визначення швидкості та об’ємної витрати газопилових потоків» (розділи 7.2-7.3).
  • КНД 2112.3.063-98 «Охорона навколишнього природного середовища та раціональне використання природних ресурсів. Метрологічне забезпечення. Відбір проб промислових викидів» ( розділи 5-6).

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!