Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Як порахувати питомий показник утворення відходів у технологічних процесах та граничний показник утворення відходів у технологічних процесах?

Відповідає на запитання:

Тимошенко Марина Євгенівна, екологічний аудитор, інженер з охорони навколишнього середовища промислового підприємства, консультант з питань охорони довкілля

Відповідно до Наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 09.08.2024 № 1003:

  • граничний показник утворення відходів у технологічних процесах — максимальний обсяг відходів, що може утворитися в результаті технологічного процесу;
  • питомий показник утворення відходів у технологічних процесах — обсяг відходів конкретного коду та виду, визначених відповідно до Національного переліку відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2023 № 1102 (далі — Національний перелік відходів), який утворюється при виробництві одиниці продукції, переробленні одиниці сировини або наданні одиниці послуги.

Таким чином, щоб порахувати питомий показник утворення відходів у технологічних процесах, а також граничний показник утворення відходів, слід дотримуватись наступних кроків:

1. Питомий показник утворення відходів

Цей показник визначається як обсяг відходів конкретного коду та виду на одиницю продукції, сировини або послуги.

Питомий показник утворення відходу = Обсяг відходу * Обсяг продукції (сировини або послуг)

2. Граничний показник утворення відходів

Для визначення граничного показника утворення відходів спочатку потрібно проаналізувати технологічний процес, щоб виявити всі етапи, на яких можуть утворюватися відходи. Наступним кроком є збір даних про реальні обсяги відходів, що утворюються під час виробництва, а також вивчення галузевих стандартів і нормативів, які можуть вказувати на максимально допустимі обсяги відходів. Зібравши дані, потрібно визначити максимальний обсяг відходів на одиницю продукції або сировини, порівнюючи їх з отриманими результатами. У результаті розрахунків формується граничний показник, який буде використовуватися для моніторингу та контролю утворення відходів на підприємстві, забезпечуючи дотримання екологічних норм.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!