Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Як правильно новоствореній філії звітувати за викиди?

У рубриці «ТОП-10 запитань-відповідей» журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» публікуємо відповіді експертів-екологів на запитання, що надійшли в редакцію від читачів журналу.


Запитання

Підприємство має понад 20 стаціонарних ДВ, в минулому було виробничим підрозділом ТОВ «Підприємство». Згодом виробничий підрозділ реорганізували у філію іншого ТОВ «Підприємство-2», юридична адреса якого в столиці. На початку року ТОВ «Підприємство-2» звернулося до органу статистики, щоб подати звіт 2-ТП (повітря), але йому відповіли, що серед обов’язкових форм державних статистичних спостережень новоствореної філії відсутня форма звіту 2-ТП (повітря). Як правильно звітувати за викиди?

Відповідь

ТОВ «Підприємство» було взяте на державний облік у галузі охорони атмосферного повітря та відповідно до Порядку ведення державного обліку в галузі охорони атмосферного повітря, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2001 року № 1655 здійснювало: ведення на об’єктах первинного обліку стаціонарних джерел, які справляють шкідливий вплив; складення державної статистичної звітності в галузі охорони атмосферного повітря.

Коли ці стаціонарні джерела стали належати новому підприємству ТОВ «Підприємство-2», статистика не побачила його у Реєстрі респондентів статистичних спостережень, адже система є автоматизованою та забезпечує відбір сукупностей респондентів за визначеними критеріями для проведення статистичних спостережень.

Отже, необхідно подати клопотання до Мінприроди про зняття з державного обліку об’єкта ТОВ «Підприємство» та поставити на державний облік ТОВ «Підприємство-2».

Клопотання про зняття з державного обліку об’єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря ТОВ «Підприємство» подає у довільній формі.

Документи, які надають об’єкти для взяття їх на державний облік (зняття з обліку) наведені у розділі 3 Інструкції про порядок та критерії взяття на державний облік об’єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, затвердженої наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 10 травня 2002 року № 177.

На запитання відповіла Марина Тимошенко, експерт журналу, член редакційної ради

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 5, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!