У рубриці «ТОП-10 запитань-відповідей» журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» публікуємо відповіді експертів-екологів на запитання, що надійшли в редакцію від читачів журналу.
Запитання
Підприємство утворює відпрацьовані мастила, які можна використовувати на місці утворення. Як правильно оформити утилізацію відпрацьованих мастил (на місці)?
Відповідь
Порядок збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/чи знешкодження відпрацьованих мастил (олив) урегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2012 року № 1221.
Згідно з цією Постановою, відпрацьовані мастила (оливи) — гідравлічні, моторні, трансмісійні та інші мастила (оливи), гальмівні та інші рідини для ізоляції та теплопередачі, які стали непридатними для використання, для якого вони спочатку призначалися, включені як небезпечні відходи до розділу А Жовтого переліку відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2000 року № 1120 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 29, ст. 1217), і поводження з якими здійснюються за умови наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на право провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами.
Отже, є два варіанти:
1. Комісія з інвентаризації може прийняти рішення (обґрунтовано) про списання олив та облік на балансі за субрахунком 209 як Товарно-матеріальних цінностей (оливи, що були у використанні).
2. В іншому разі комісія може прийняти рішення про утворення відходів відпрацьованих олив з обліком на позабалансовому рахунку 026100.
Усе залежить від кваліфікації членів комісії.
Підготував Іван Паламарчук, заслужений природоохоронець України
Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 2, 2019
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»