Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Як правильно підприємству утилізувати старий автотранспорт (металеві залишки)? Чи можливо його утилізувати як металобрухт? Які документи потрібно оформити?

Відповідає на запитання:

 Натоптана Ганна Сергіївна, директор проєктно-консалтингової компанії «ЕКОПРОФІТ»

Якщо підприємство має на балансі транспортний засіб, який втратив свої властивості і якого потрібно позбутися, потрібно його передати до пункту прийому  суб’єктів господарювання, які здійснюють приймання та/або розбирання транспортних засобів, що утилізуються. Перелік таких суб’єктів господарювання можна побачити в Реєстрі в ЕкоСистемі.

З порядком передачі транспортного засобу на утилізацію, а також переліком документів, які потрібно оформити, можна ознайомитись в ст. 7 Закону України «Про утилізацію транспортних засобів».

Окремо слід зауважити, що підприємство передає транспортний засіб під кодом 16 01 04* «Транспортні засоби, зняті з експлуатації», відповідно до Національного переліку відходів. Крім того, суб’єкт, якому передається транспортний засіб, повинен бути включений до вищезгаданого Реєстру, повинен мати або власну ліцензію на управління небезпечними відходами та дозвіл на управління відходами, або договори з такими суб’єктами господарювання.

Якщо автотранспорт облікований бухгалтерією підприємства вже як металобрухт або інші складові автотранспорту, то його за кодами з підрозділу «16 01__»  Національного переліку відходів, крім 16 01 04* та 16 01 06, слід передати суб’єкту господарювання, який має Дозвіл на оброблення відходів.

Самостійно розбирати транспортний засіб та робити з нього металобрухт без наявності дозволу на оброблення відходів не можна.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!