Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Як провести коригування звіту з інвентаризації та отримати новий дозвіл на викиди?

 Підприємство має дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря терміном до 2026 року. У звіті про інвентаризацію джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря на одному з джерел не вірно надані дані. Потрібно зробити корегування інвентаризації викидів на 1 джерелі (у нас їх 68). Як провести коригування звіту з інвентаризації та отримати новий дозвіл на викиди?


Відповідь: У відповідності до ст. 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів здійснюється на підставі дозволу.

Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними  джерелами — це офіційний документ, який  дає  право   підприємствам,   установам,   організаціям   та громадянам-підприємцям   експлуатувати  об’єкти,  з  яких  надходять  в  атмосферне повітря забруднюючі   речовини   або   їх   суміші,  за  умови  дотримання встановлених  відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог  до  технологічних  процесів  у  частині  обмеження  викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну.


Зверніть увагу!
Якщо дозволом не охоплені фактичні викиди забруднюючих речовин із стаціонарного джерела, такі викиди здійснюються самовільно та потребують отримання дозволу на відповідне джерело


Отриманню дозволу передує інвентаризація викидів забруднюючих речовин, порядок проведення якої регламентовано Інструкцією про зміст та порядок складання звіту проведення   інвентаризації   викидів   забруднюючих   речовин  на підприємстві, затвердженою наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища    та     ядерної безпеки      України     від 10 лютого 1995 р. № 7 (надалі – Інструкція).


Зверніть увагу!
За Інструкцією передбачається можливість вибіркової інвентаризації, за результатами  якої,  у   випадку необхідності,   вносяться  відповідні  зміни  в  матеріали  повної інвентаризації викидів підприємства (п. 1.8, 1.10)


Звіт про  інвентаризацію викидів забруднюючих речовин зі змінами подається  в  Мінприроди  (суб’єкт  господарювання,  об’єкт  якого належить  до  першої  групи), обласні, Київську міську державні  адміністрації  (суб’єкт  господарювання,  об’єкт  якого  належить  до другої  або третьої групи) для реєстрації у вигляді роздрукованого звіту (один примірник) та в електронній формі за загальним порядком. 

Також, у разі зміни  якісних та кількісних показників викидів забруднюючих  речовин  в  атмосферне  повітря  документи, у яких обґрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу на  викиди  забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, підлягають корегуванню.

Отже, відповідні зміни мають бути внесені і до документів, у  яких обґрунтовуються обсяги викидів та отримано оновлений дозвіл на викиди.

Чинне законодавство не передбачає можливості внесення змін до діючого дозволу на викиди. По суті, корегування відбуваються в загальному порядку, передбаченому для отримання дозволу на викиди.

​​​​​Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №8, 2021

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!