Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Як виконати обов'язок класифікації специфічних видів відходів, що утворюються тільки на нашому виробництві, якщо раніше для них був встановлений клас небезпеки атестованою лабораторією?

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про управління відходами» утворювачі відходів зобов'язані класифікувати свої відходи відповідно до Національного переліку відходів та Порядку класифікації відходів (станом на зараз не прийнято). Як виконати обов'язок класифікації специфічних видів відходів, що утворюються тільки на нашому виробництві (наприклад - відходи емалевого шлікеру, відходи паперу від деколю, відходи канату травильної дільниці), якщо раніше для них був встановлений клас небезпеки атестованою лабораторією?

На запитання відповідає

Шмурак Євген Леонідович, консультант з питань охорони навколишнього природного середовища

У минулому для всіх відходів виробництва встановлювалися класи небезпеки атестованими лабораторіями, їх різниця полягала лише у конкретному класі небезпеки для кожного відходу. Оскільки повернення ДСанПін - 2.2.7.029-99 не очікується, це не вирішує проблеми.

Проєкти Національного переліку відходів та Порядку класифікації оприлюднено у проєкті Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку класифікації відходів та Національного переліку відходів» та у таблиці врахування коментарів та зауважень до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку класифікації відходів та Національного переліку відходів»..

Необхідно вивчити зазначені проєкти та готуватися до їх затвердження, а також до можливої необхідності провести нову класифікацію відходів. Важливо відзначити, що пошук нового коду для відходів не є найважчим та найважливішим Вашим завданням.

Наприклад, Ви можете скористатись таблицею з орієнтовним співвідношенням кодів відходів ДК 005-96 та проєкту Національного переліку відходів, підготовленою Міндовкіллям. Проте варто відзначити, що навіть у цій таблиці Міндовкілля не завжди дотримується тих правил класифікації, що передбачені пунктами 12-15 проєкту Порядку класифікації. 

Важливо відзначити, що у випадку виявлення небезпечних властивостей після проведення досліджень Ваші відходи будуть визнані небезпечними.

Деякі з Ваших відходів будуть визнані небезпечними, інші – такими, що не є небезпечними. Проте у будь-якому випадку Ви повинні знайти шлях, як їх позбавитись – тобто кому передати на відновлення чи видалення. І саме на цьому етапі, якщо Ви не знайдете отримувача, Ви можете стати володарем нового об’єкта зберігання відходів, спочатку тимчасового, а згодом і постійного.

Або Вам вже зараз потрібно шукати шляхи для стабілізації Ваших небезпечних відходів шляхом попереднього оброблення, наприклад, бетонуванням, оскловуванням, зв’язуванням чи якимось іншим видом стабілізації та деактивації, щоб вони не становили небезпеки для довкілля.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!