Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Як зараз відбувається постанова підприємства на державний облік після отримання Дозволу на викиди?

Відповідає на запитання:

Шупик Юлія Миколаївна, еколог, розробник екологічної документації

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», об’єкти, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей та на стан атмосферного повітря підлягають державному обліку у галузі охорони атмосферного повітря.

Державний облік у галузі охорони атмосферного повітря здійснюється за єдиною системою у порядку, визначеному Постановою Кабінетом Міністрів України від 13.12.2001 № 1655.

Інструкція про порядок та критерії взяття на державний облік об'єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров'я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, затверджена Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 10.05.2002 № 177 (далі – Наказ № 177).

Відповідно до Наказу № 177, взяття об'єкта на державний облік здійснюється за такими критеріями:

  • об'єктів — якщо в їх викидах присутня хоча б одна забруднююча речовина (або група речовин), потенційний викид якої рівний або перевищує величину, зазначену в Переліку забруднюючих речовин та порогових значень потенційних викидів, за якими здійснюється державний облік;
  • видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря — за умови, що обсяг потенційних викидів рівний або перевищує порогові значення за окремою речовиною або групою речовин, наведених у додатку 1 до цієї Інструкції.

Для взяття об'єкта на державний облік необхідно надати до Міністерства екології та природних ресурсів:

  • клопотання про взяття об'єкта на державний облік (зняття з обліку) за довільною формою на бланку заявника;
  • загальні відомості про об'єкт;
  • інформацію про види та обсяги забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, за формою, яка наведена в табл. 2.1 додатка 2 до Наказу № 177;
  • матеріали, які підтверджують вірогідність геодезичних координат об’єкта (копія технічного звіту з визначення геодезичних координат географічного центру (центроїда).

Документи надаються у письмовій та електронній формі (XML — файл).

Міністерство екології та природних ресурсів розглядає надані об'єктами документи і направляє об'єкту у місячний термін з дня надходження матеріалів повідомлення про взяття його на державний облік. У разі подання неправдивої документації вона повертається на доопрацювання.

Крім того, звертаю увагу, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.2022 № 891 здійснюється реалізація експериментального проєкту щодо взяття на державний облік об’єктів в електронній формі (засобами платформи «ЕкоСистема»).

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!