Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Яка періодичність і які необхідні умови перегляду й оновлення паспорта МВВ?

Яка періодичність і які необхідні умови перегляду й оновлення паспорта МВВ?

Відповідь: В Постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення реєстру місць видалення відходів» від 03.08.1998 № 1216 (далі — Постанова № 1216) наведено визначення терміну «місце видалення відходів»

Місце видалення відходів (далі — МВВ) — спеціально відведені місця чи об’єкти (полігони, комплекси, котловани, споруди, ділянки надр тощо), на використання яких для видалення відходів отримано дозвіл від спеціально уповноважених органів у сфері поводження з відходами. 

На кожне МВВ складається спеціальний паспорт, у якому зазначається найменування і код відходів, їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики й відомості про методи контролю та безпечної експлуатації. Спеціальний паспорт складається власником МВВ відповідно до Інструкції про зміст і складання паспорта місць видалення відходів, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 14.01.1999 № 12.

Важливо!

Ведення реєстру МВВ здійснюють місцеві державні адміністрації. 

У реєстрі вміщується узагальнююча інформація щодо кожного МВВ (розміщення, технічні та екологічні характеристики, дані про власника тощо). Дані реєстру підлягають щорічному уточненню. 

Щорічно, без прив’язки до конкретної дати, паспорти МВВ підлягають перегляду за результатами спостережень, контрольних замірів, додаткових робіт тощо і погоджуються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями. У разі необхідності за рішенням місцевих державних адміністрацій може здійснюватися позачергове уточнення даних паспортів МВВ.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про відходи» власники МВВ з метою визначення та прогнозування впливу відходів на навколишнє природне середовище, своєчасного виявлення негативних наслідків, їх відвернення та подолання повинні здійснювати моніторинг місць видалення відходів, тому актуалізовані дані паспортів МВВ (щорічної ревізії) мають містити результати моніторингових досліджень стану навколишнього природного середовища (якість підземних, поверхневих вод, ґрунтів, атмосферного повітря) в районі впливу МВВ.

Коментар експерта:

Крім того, власник МВВ при наданні до Департаменту екології паспорта МВВ на затвердження чи при внесенні зміни до раніше затвердженого паспорта МВВ до звичного пакету документів на паперовому носії, повинен додати електронну версію паспорта (зразок опубліковано на сайті Мінекоенерго).

Отже, до Розділу ХІІ «Проведення ревізій (перегляду й оновлення)» вносяться дані про:

  • обсяг видалених відходів;
  • обсяг видалених відходів за попередній рік;
  • площу, зайняту МВВ;
  • небезпечні складники відходів;
  • наявність газових виділень;
  • відомості про системи спостережень (моніторинг) за якістю вод, ґрунтів та атмосферного повітря у районі МВВ;
  • відомості про забруднення навколишнього природного середовища у районі МВВ тощо.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №3, 2022

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!