Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Які можливі шляхи утилізації чи видалення мулу після ЛОС: алгоритм дій для власника відходу

Очищення стічних вод  на підприємстві повинно обов’язково  здійснюватись відповідно до проекту (проект будівництва підприємства або локальний проект яким вирішується питання  очищення та скидання стічних вод),  висновку з оцінки впливу на довкілля (за необхідності) та позитивного висновку державної комплексної експертизи об’єктів будівництва   (відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, за постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 року N 560).

Проектом будівництва ЛОС передбачається питання подальшого поводження з мулом після ЛОС

Господарча діяльність суб’єктів господарювання у сфері поводження з відходами регулюється чинними нормативно-правовими документами у сфері поводження з відходами.

З метою виконання вимог всіх чинних правових документів при поводженні з мулом із очисних споруд який утворюється під час очистки стічної води Вам як власнику цього виду відходу необхідно:

  1. Визначитися, чи потрібно Вам проходити процедуру оцінки впливу на довкілля відповідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» (від 23 травня 2017 р. № 2059-УІІІ) (При будівництві установки для очищення стічних вод з водовідведенням 10 тисяч кубічних метрів на добу і більше необхідно).
  2. Вести первинний поточний облік кількості утворення цього виду відходу за формою N 1-ВТ "Облік відходів та пакувальних матеріалів і тари" та Інструкції щодо її заповнення».
  3. Подавати щорічну статистичну звітність за формою № 1-відходи «Утворення та поводження з відходами» у встановленому порядку.
  4. Отримувати дозвіл на здійснення операцій поводження з відходами, якщо Ваша діяльність призводить до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів (Пзув) перевищує 1000 умовних одиниць. Якщо Пзув становить 50-1000 у.о., то Вам як суб’єкту господарювання потрібно щороку подавати декларацію про відходи.
  5. Якщо Пзув перевищує 1000 у.о., Вам необхідно розробити Реєстрову карту об’єкта утворення відходів (ОУВ), зокрема на мул із очисних споруд.
  6. Якщо мул із очисних споруд перебуває у відведеному місці (окремий майданчик з облаштованими забетонованими приямками) більше2-х років, то це місце відноситься до місця видалення відходів (МВВ). На нього повинен бути розроблений паспорт МВВ. І тоді в обов’язковому порядку необхідно організувати та проводити контроль і моніторинг місця видалення відходів.
  7. Якщо питання передачі на утилізацію іншим суб’єктам господарювання мулу з очисних споруд не вирішено, то необхідно своєчасно в установленому порядку сплачувати екологічний податок, що справляється за розміщення відходів.
  8. Повинні бути призначені відповідальні особи у сфері поводження з цим видом відходу.
  9. Провести паспортизацію відходу з ідентифікацією та класифікацією за ДК 005-96, а також визначенням його складу і властивостей, ступеня небезпечності для навколишнього природного середовища та здоров'я людини у встановленому законодавством порядку.

Які можливі шляхи утилізації чи видалення мулу після ЛОС?

Суха речовина активного мулу містить 70-90% органічних і 10–30 % неорганічних речовин, які загрожують здоров’ю населення в разі неправомірної їх утилізації. Сучасні технології дозволяють утилізувати осад стічних вод з економічною користю.

У світі існує безліч шляхів використання мулу після ЛОС та продуктів переробки осаду стічних вод в різних сферах.

До прикладу:

  • в аграрній сфері ОСВ використовується як сировина для виробництва поживних ґрунтів, як покривний ґрунт (рекультивант) для відновлення порушених земель, виготовлення високо гумусних органічних та фосфорних добрив, виготовлення кормових добавок;
  • у будівництві використовується для виготовлення утеплювача на кшталт керамзиту і керамічної цегли, тротуарної плитки, у цементній промисловості, а також у виготовленні органічно-мінерального порошку для асфальтобетону у дорожньому будівництві;
  • в енергетиці — для отримання біогазу та виробництва паливних пелетів.

Більше про поводження зі стічними водами на підприємстві – у №4 журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!