Відповідає на запитання:
Хоміч Людмила Вікторівна, адвокат, екологічний аудитор
Які особливості виникають у здійсненні державного нагляду у 2024 році після набрання чинності Закону України «Про адміністративну процедуру» від 17.02.2022 № 2073-ІХ? Прошу підкреслити загальні зміни у процедурних аспектах перевірок, враховуючи обмеження, пов'язані з воєнним станом.
За предметом регулювання, визначеним ст. 1 Закону України «Про адміністративну процедуру» (далі — Закон), який регулює відносини органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, інших суб’єктів, які відповідно до закону уповноважені здійснювати функції публічної адміністрації, з фізичними та юридичними особами щодо розгляду і вирішення адміністративних справ шляхом прийняття та виконання адміністративних актів.
За ст. 36 Закону адміністративне провадження відповідно до цього Закону розпочинається:
Фактично, адміністративна процедура можлива за заявою особи, яка звернулася за наданням адміністративної послуги (отримання дозвільного документа, погодження) та контролюючого органу в частині здійснення наглядової функції за органами державної влади та органами місцевого самоврядування в частині делегованих повноважень.
Закон України «Про адміністративну процедуру» не пов'язаний з Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»