Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Які особливості виникають у здійсненні державного нагляду у 2024 році після набрання чинності Закону України «Про адміністративну процедуру» від 17.02.2022 № 2073-ІХ?

Відповідає на запитання:

Хоміч Людмила Вікторівна, адвокат, екологічний аудитор

Які особливості виникають у здійсненні державного нагляду у 2024 році після набрання чинності Закону України «Про адміністративну процедуру» від 17.02.2022 № 2073-ІХ? Прошу підкреслити загальні зміни у процедурних аспектах перевірок, враховуючи обмеження, пов'язані з воєнним станом.

За предметом регулювання, визначеним ст. 1 Закону України «Про адміністративну процедуру» (далі — Закон), який регулює відносини органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, інших суб’єктів, які відповідно до закону уповноважені здійснювати функції публічної адміністрації, з фізичними та юридичними особами щодо розгляду і вирішення адміністративних справ шляхом прийняття та виконання адміністративних актів.

За ст. 36 Закону адміністративне провадження відповідно до цього Закону розпочинається:

  • за заявою особи щодо забезпечення реалізації її права, свободи чи законного інтересу або виконання нею визначеного законом обов’язку, у тому числі щодо отримання адміністративної послуги;
  • за ініціативою адміністративного органу, у тому числі у порядку здійснення ним інспекційного (контрольного, наглядового) повноваження.

Фактично, адміністративна процедура можлива за заявою особи, яка звернулася за наданням адміністративної послуги (отримання дозвільного документа, погодження) та контролюючого органу в частині здійснення наглядової функції за органами державної влади та органами місцевого самоврядування в частині делегованих повноважень.

Закон України «Про адміністративну процедуру» не пов'язаний з  Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!